Rezultate te kerkimit per termin: +Pektemek

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] pektemek / docs[0] 10 / hits[0] 17 /
Europa League/ Skënderbeu humbet në përballjen me Beshiktashin
  • 2015-09-18

Europa League/ Skënderbeu humbet në përballjen me Beshiktashin

TIRANË, 17 Shtator / ATSH / - Stadiumi "Elbasan Arena" mikpriti mbrëmjen e të enjtes, ndeshjen e vlefshme për grupin H të Europa Ligës, ku Skënderbeu i Korçës u përball me skuadrën turke të Beshiktashit.Në formacion 4-3-3, traineri Mirel Josa hodhi në fushë titullarët lojtarë si Org

Viti 2015, ja disa yje që mund t’i merrni falas
  • 2014-12-25

Viti 2015, ja disa yje që mund t’i merrni falas

Ndërtimi i një ekipi të madh, dhe më shpenzime sa më të vogla, është ëndrra e çdo presidenti. Viti që po vjen, ai 2015, do të lërë shumë lojtarë pa kontrata, të cilët do të jenë të lirë,

Partizan 8211 Beshiktash Beogradi pret nje tjeter sfide te nxehte
  • 2014-10-21

Partizan 8211 Beshiktash Beogradi pret nje tjeter sfide te nxehte

brbr10 dite pas incidenteve ne Serbi-Shqiperi dhe ne derbin ndaj Arvena Zvezda stadiumi i partizanit ne Beograd pret nje tjeter sfide tashme takimin e vlefshem per javen e trete te fazes ne grupe te UEFA Europa League Vendasit e Partizanit do te presin ne shtepi ne grupin  8220C 8221 turqit e Bes

No Pic available
  • 2014-05-22

Turqia shkatëron Kosovën në miqësore

Përfaqsuesja e Kosovës ka pësuar një humbje të thellë në miqësoren me Turqinë, 6-1. Kombëtarja turke e drejtuar nga Fatih Terim, edhe pse me formacionin e saj të dytë, u ka dhënë një leksion lojtarëve të Bunjakut. Miqësorja Kosovë-Turqi ishte e veçantë për trajnerin turk, Fati

Kosova kthehet me këmbë në tokë, Turqia i jep leksion futbolli
  • 2014-05-22

Kosova kthehet me këmbë në tokë, Turqia i jep leksion futbolli

Kosovë     1 35 Bunjaku   Turqi 6 2 Ozek, 34 Kisa, 49 Shahan, 54, 71 Pektemek, 87 Potuk   Kosova: Mushica, Përdedaj (46 Metaj), Curri, L. Rexhepi (60 Alb. Bunjaku), Nushi, Hetemaj (79 Jashanica), Raskaj, Alushi, Toski (60 Hoxha), Bunjaku (60 Avdiaj), D. Rexhepi (71 Zhdrella). Trajne

No Pic available
  • 2014-05-22

Kosova shijon humbjen e parë ngaTurqia 1-6, Bunjaku futet në histori

Kosova ka humbur miqësoren e dytë përballë Turqisë me rezultatin e thellë 1-6. Super sfida e shumë pritur nga mijëra dashamirës të futbollit kosovar është ndjekur maksimalisht duke mbushur stadiumin tërësisht. Ndeshja ka nisur me

No Pic available
  • 2014-05-21

Miqësorja Kosovë-Turqi përfundon me rezultatin 1-6

Kombëtarja e Turqisë e ka mposhtur atë të Kosovës, me rezultat të thellë, prej 1 me 6, në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Futbollistëve kosovarë nuk iu mjaftoj as përkrahja e t