Rezultate te kerkimit per termin: +Pele

Meta: total 732 / total_found 732 / time 0.000 / keyword[0] pele / docs[0] 732 / hits[0] 1590 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Dridhet Pele, Lionel Messi vetëm 50 gola larg rekordit të legjendës

Lionel Messi vazhdon të shënojë me ritëm të çmendur dhe duket qartë që nuk ka rivalë në Spanjë por edhe në kampionatet e rëndësishme europiane për çmimin e Këpucës së Artë. Në derbin me Espanyolin realizoi dygolësh, duke arritur shifrën e 593 finalizimeve në total me fanellë

Ansi Agolli drejt Amerikës, pranë firmës me New York Cosmos
  • 2019-03-07

Ansi Agolli drejt Amerikës, pranë firmës me New York Cosmos

Ansi Agolli në tokën e premtuar. Pritet vetëm konfirmimi, por duket se e ardhmja e ish-kapitenit të përfaqësueses shqiptare do të jetë në SHBA. SportNews ka mësuar se 36-vjeçari është në bisedime me klubin e Nes York Cosmos dhe palët kanë gjetur pikën e përbashkët, mbeten vetëm p

Ministri i Ramës sherr me deputetin e PD: Do ju zëvendësojmë si Pele-ja!
  • 2019-02-22

Ministri i Ramës sherr me deputetin e PD: Do ju zëvendësojmë si Pele-ja!

Aldo Bumçi dhe Blendi Klosi janë përplasur ashpër në studion e emisionit Opinion, teksa po diskutohej akti ekstrem që ndërmori sot opozita për të dorëzuar mandatet parlamentare. Deputeti demokrat Aldo Bumçi tha se aksioni opozitar do të vazhdojë, pasi opozita është në rrugë, ndërsa

Topi i Artë, Platini: Ky është lojtari që duhet ta fitojë!
  • 2018-10-31

Topi i Artë, Platini: Ky është lojtari që duhet ta fitojë!

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ka dhënë mendimin e tij për Topin e Artë 2018, se cili futbollist e meriton ta fitojë këtë çmim prestigjioz individual. Kandidati i tij për ta fituar çmimin prestigjioz është Raphael Varane. Qendërmbrojtësi francez, sipas tij, është i vetmi lo

Mbape si Pele, i dyti Under 20 që shënon në finale
  • 2018-07-15

Mbape si Pele, i dyti Under 20 që shënon në finale

Kylian Mbappé është futbollisti i tretë më i ri që shfaqet në finalen e Kupës së Botës, pas Giuseppe Bergomit 18 vjecar me Italinë në vitin 1982 dhe Pelé 17 vjeçar me Brazilin në vitin 1958. Ylli i PSG-së aktualisht është në moshën 19 vjeçare. Ky është turneu i parë i tij në

Uruguai-Francë dhe Brazil-Belgjikë, çerekfinale zjarri!
  • 2018-07-06

Uruguai-Francë dhe Brazil-Belgjikë, çerekfinale zjarri!

Rusi 2018 tashmë ka hyrë në fazën e saj më të nxehtë dhe rrethi i pretendentëve është ngushtuar në vetëm 8 skuadra, të cilat do të përplasen në fazën çerekfinale. Emocionet e sfidave çerekfinale do të nisin këtë të premte, në orën 16:00, në Nizhni Novgorod, ku Franca përba

Pelè përgëzon Mbappe: Ke hyrë në klubin e më të mëdhenjve
  • 2018-07-01

Pelè përgëzon Mbappe: Ke hyrë në klubin e më të mëdhenjve

Dy golat e realizuara ndaj Argjentinës e kanë bërë sulmuesin e PSG-së dhe kombëtares franceze Kylian Mbappe një ndër futbollistët më të mëdhenj të historisë. Ai është futbollisti i parë nën moshën 20 vjeç që realizon një dygolësh në Botëror që nga koha e Pelè (viti 1958),

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama