Rezultate te kerkimit per termin: +Pelikani

Total: 76
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.432Z

Pelikani Kaçurrel, specia e rrallë në Lagunën e Karavastasë në Divjakë

Karavastaja është zona më e rëndësishme për shpendët në Shqipëri, me numrin më të lartë të shpendëve. Ajo strehon gjatë gjithë vitit mbi 245 lloje shpendësh, nga 330 të vrojtuara në të gjithë Shqipërinë. Karavestaja është më se e njohur për tufat e shumta të shpendëve sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.646Z

Fier, arrestohet për llogari të drejtësisë italiane pronari i lokalit “Pelikani”

FIER - Policia e Fierit ka vënë në pranga pronarin e lokalit “Pelikani”, në hyrje të qytetit të Fierit, Arben Gropa. 44-vjeçari, lindur në Patos, është arrestuar nga Sektori Kundër Trafiqeve dhe Narkotikëve, në operacionin e koduar ‘Pelikani’, për llogari të dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.745Z

Pelikani ve ne pranga te shumekerkuarin me dy identitete

PUBLICITET Fier 20 janar 2014 NOAal- Nje operacion i policise se Fierit i koduar Pelikani ke bere te mundur arrestimin e nje 44 vjecari nga Patosi te kerkuar nga drejtesia italianebr br Burime zyrtare nga policia i thane agjencise se lajmeve Noaal se u be arrestimi i te shpallurit ne kerk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.548Z

Pelikani Kaçurrel bëhet simbol i turizmit, festohet dita botërore

Për të dytin vit radhazi është festuar në Parkun Kombëtar të Divjakës Dita e Pelikanit Kaçurrel. Në ditën botërore të shpendëve migratorë, drejtori i zonave te mbrojtura, Zaimir Dedej tha se Pelikani kaçurrel është kthyer në simbol të turizmit në Lagunën e Karavastasë, ndaj du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.259Z

Pelikani kaçurrel, mbreti në zhdukje i lagunës së Karavastasë

FIER-Në lagunën e Karavastasë banonte njëherë një shpend i rallë për të gjithë zonën e Mesdheut, i certifikuar me emrin Pelikani Kaçurrel, i cili konsiderohej 'mbreti' i lagunës. Flasim me gjuhën e së shkuarës, themi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.067Z

Kanal i madh në lagunën e Karavastasë, rrezikohet Pelikani Kaçurrel

Shoqata për Ruajtjen dhe Mbrojtjen e Mjedisit në Shqipëri thotë se Pelikani Kaçurrel është seriozisht i rrezikuar në Lagunën e Karavastasë, pasi aty po punohet me mjete të rënda për hapjen e një kanali që gjerë për ta bërë të lundrueshëm. Sipas shoqatës, punimet po kryhen pran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.656Z

Sot Dita Botërore e Mjedisit, simbol pelikani mbi detin e mbuluar me naftë

Romë, 5 qershor, NOA Në Ditën Botërore të Mjedisit, e cila festohet çdo 5 qershor që nga viti 1972, është përkujtuar sot në mbarë botën e drejta e njeriut për të jetuar në një vendbanim të shëndetshëm, në shtëpi dhe zyra të pastra, si edhe fillimi zyrtar i fushatës global

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama