Rezultate te kerkimit per termin: +Pemati

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] pemati / docs[0] 5 / hits[0] 7 /
Sondazhi me hotelet: Infrastruktura po shkatërron turizmin
  • 2016-08-07

Sondazhi me hotelet: Infrastruktura po shkatërron turizmin

Përtej shkrimeve që mediat e huaja po shkruajnë për Shqipërinë, 55% e hoteleve të anketuara nga QKM raportojnë se në korrik kanë pasur më pak punë se vjet. Rezultatet e sondazhit me 100 hotele nga zona të ndryshme bregdetare. Si pritet gushti dhe problemet e pafund të turizmit në S

A ka resorte ne Shqiperi apo vetem fshatra turistike
  • 2016-06-28

A ka resorte ne Shqiperi apo vetem fshatra turistike

Nga Blerina Hoxhabr br Pas me shume se dy dekadash sektori i turizmit nuk po gjen rolin qe i takon ne ekonomi Ndertimet kaotike ne te gjithe bregun nuk po orientohen drejt nje modeli per te rritur vleren e sektorit Investimet po perqendrohen ne ndertimin e fshatrave turistike duke ofruar vila luks

No Pic available
  • 2010-01-26

Drejtoria Rajonale e ALUIZNI-t në Tiranë ka publikuar dje emrat e banorëve të njësisë bashkiake 2 dhe njësisë bashkiake 11 të cilët sipas grafikut të përgatitjes së dosjeve duhet të paraqiten pranë zy

Drejtoria Rajonale e ALUIZNI-t në Tiranë ka publikuar dje emrat e banorëve të njësisë bashkiake 2 dhe njësisë bashkiake 11 të cilët sipas grafikut të përgatitjes së dosjeve duhet të paraqiten pranë zyrave postare të njësive perkatese ditën e enjte e në vazhdim për të tërhequr f

No Pic available
  • 2009-07-24

Turizmi në Shëngjin, bukuria që rrënohet nga qeverisjet

Albert Gjoka Nëse planifikon të kalosh një fundjavë ose pushimet e verës në gjirin e bukur të Shëngjinit, do të ndjesh dhe provosh njëherësh dy gjëra të kundërta; bukurinë dhe neverinë; do të shijosh resurset turistike që i ka falur natyra apo që janë ndërtuar me mundin dhe dj

No Pic available
  • 2008-09-05

Gjykata ka vetëm një arkiviste për 45 mijë kërkesat e të përndjekurve

Laureta Rryçi Tiranë - Në Gjykatën e Tiranës është vetëm një arkiviste penale që duhet të përballojë fluksin e kërkesave të të përndjekurve për të marrë vërtetimin mbi dënimin e kryer. Prej disa ditësh, në ambientet e kësaj gjykate janë krijuar radhë qytetarësh që kërk