Rezultate te kerkimit per termin: +Peme

Meta: total 1000 / total_found 1719 / time 0.001 / keyword[0] peme / docs[0] 1719 / hits[0] 2176 /
Çmendet shoferi, përplas me mjet motorin, këput pemën, rrëzon tabelën
  • 2017-06-25

Çmendet shoferi, përplas me mjet motorin, këput pemën, rrëzon tabelën

Drejtuesi i një motori mbeti i plagosur pasditen e sotme në kryeqytet teksa u përplas nga një automjet. Gazetarja Jonida Tashi raporton se ngjarja ka ndodhur në hyrje të bashkisë së Kamzës. Një automjet tij Benz i cili mësohet se ka qenë me shpejtësi shumë të lartë, rreth 300 km në

No Pic available
  • 2017-06-24

La Stampa, reportazh për Tiranën

Kryeqyteti shqiptar, mes gjurmëve të kulturës otomane dhe qendrës së Europës, plagëve të diktaturës dhe hovit të ri elektronik Nga LUCA MORINO Një nga mënyrat për të mbërritur shpejt në zemrën e një qyteti është të bësh një vizitë në tregun ushqimor, e po ashtu edhe Tirana,

No Pic available
  • 2017-06-23

Zbulohet letra e personalizuar e Veliajt për familjet e Tiranës

Sot qytetarët e Tiranës kanë marrë një letër nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes të cilës ai i falenderon me mirënjohje për mbështetjen e besimit që i kanë dhënë në këto dy vite, por nga ana tjetër i fton që, të Dielën, më 25 qershor, ti japin një dorë Kryeministrit Edi R

No Pic available
  • 2017-06-07

Vrau kushëririn me sëpatë për një dru qarri, dënohet me 35 vite burg

Gjykata e Kavajës ka dënuar me burgim të përjetshëm shtetasin Qamil Çelhaka, por që do të kryej 35 vite burg, i shpallur fajtor për vrasjen me sëpatë të shtetasit Fatmir Çelhaka. Ngjarja e ndodhur më 2 dhjetor të vitit 2016, përfundoi edhe me plagosjen rëndë të shtetasit Yllson I

Kavajë, vrau kushëririn për një pemë, dënohet me 35 vjet burg
  • 2017-06-07

Kavajë, vrau kushëririn për një pemë, dënohet me 35 vjet burg

Gjykata e Kavajës ka shpallur fajtor për vrasje kushëririt të tij dhe plagosjen e një tjetri shtetasin Qamil Çelhaka. Çelhaka akuzohej se në fillim të dhjetorit të vitit 2016, në fshatin Cikallesh të rrethit të Kavajës është përleshur me sende të forta me Fatmir Çelhakën dhe Ylso

Qeni ngec brenda në pemë, zjarrfikësit e shpëtojnë
  • 2017-06-04

Qeni ngec brenda në pemë, zjarrfikësit e shpëtojnë

Dy policë nga Kentucky dhe një zjarrfikës kanë dëshmuar se njeriu mund të jetë miku më i mirë i qenit, duke i kanë ardhur në ndihmë një qeni që kishte ngecur brenda trungut të një peme. Michael Williams dhe Trooper Gerick Sullivan, dy policë jashtë shërbimit, po ecnin aty afër ku

No Pic available
  • 2017-05-31

Ndërtohen shtëpi 50 metra katrorë në shkëmbinj

Disa arkitektë në Suedi kanë projektuar një koleksion me shtëpi prej 50 m2 , të cilat janë të ndërtuara në shkëmbinj. Kur shihen nga larg, duken shumë të vogla sikur të jenë të vendosura sipër ndonjë peme, por në fakt janë shtëpi tre katëshe. Arkitektët Elisabetta Gabrielli dh