Rezultate te kerkimit per termin: +Pengili

Meta: total 103 / total_found 103 / time 0.000 / keyword[0] pengili / docs[0] 103 / hits[0] 142 /
Pronat, nis procedimi penal për ish-kreun e ALUIZNI-t në Durrës
  • 2018-03-28

Pronat, nis procedimi penal për ish-kreun e ALUIZNI-t në Durrës

Grabitja dhe tjetërsimi i pronave është një nga sindromat më të rënda që kë prekur zyrat e Aluzinit dhe Hipotekave në bashkitë e vendit, të cilat kanë shrirje në bregdet dhe pas lajmit të bujshëm për arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj, duket se ndalesa e radhës

No Pic available
  • 2017-03-24

A ishte spiun Visar Zhiti? Ja dokumenti që nxjerr bllof Presidentin

Në një konflikt që nisi si debat parimor, në lidhje me dekretimin e Fatmir Xhafajt si Ministër të Brendshëm nga Presidenti Nishani, përplasja mes Nishanit dhe ish-Ministrit Visar Zhiti ka degraduar në larje hesapesh për llogari personale. Konflikti mes të dyve e ka zanafillën pak vite m

Burg 5 punonjësve të sigurisë, të heshtur përballë gjykatës
  • 2016-07-05

Burg 5 punonjësve të sigurisë, të heshtur përballë gjykatës

Masat e sigurisë nga Gjykata e Krujës dhe akuzat e prokurorisë për ta Në “arrest me burg” mbetën dje 4 punonjësit e kompanisë ICTS dhe një nga “Nazeri 2000” të akuzuar për “shpërdorim detyre”, pas grabitjes së rreth 1 milion euro në aeroportin “

No Pic available
  • 2016-03-06

Procesi i vlerësimit të gjyqtarëve 9 vjet prapa dhe debati në KLD për promovimin e gjyqtarëve

Proces i vlerësimit të gjyqtarëve aktualisht është në vitin 2007. Një diferencë kohore prej 9 vitesh. Kjo çështje është bërë objekt debati në mbledhjen e fundit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë të datës 22 shkurt 2016 mes presidentit Bujar Nishani dhe anëtarit Sokol Çomo

No Pic available
  • 2015-10-28

Burri tenton të vrasë gruan dhe veten, policia i shpëton të dy

Vajza lajmëroi policinë në kohë, arrestohet 54-vjeçari me probleme mendore Mariglen Mullai Policia e Tiranës arriti të parandalonte dje dy vrasje, kur ndërhyri në kohë, duke mundur të neutralizonte dhe më pas arrestonte autorin e ngjarjes. Një burrë në rrugën Jordan Misja të Tiran

Tentoi të vriste gruan, si e bindi vajza babanë që të dorëzohej
  • 2015-10-28

Tentoi të vriste gruan, si e bindi vajza babanë që të dorëzohej

Policia parandaloi dje një krim të mundshëm në familje, kur burri po kërcënonte me vrasje bashkëshorten e më pas tentoi të vetëvritej.Vendi ku ndodhi ngjarjaNgjarja ndodhi mëngjesin e djeshëm, në një banesë përdhese në rrugën "Jordan Misja". Policia u lajmërua përmes një telefo

No Pic available
  • 2015-10-27

Tiranë, burri tenton të vrasë gruan më pas veten e shpëton e bija

Një 56 vjeçar ka tentuar të vrasë bashkëshorten në kushtet e tronditjes psikologjike më pas ka tentuar të vrasë dhe veten. Ngjarja është shënuar mëngjesin e sotëm në rrugën “Jordan Misja” Një telefonatë për ndihmë në sallën operative angazhoi forcat e policisë për