Rezultate te kerkimit per termin: +Penianin

Total: 123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.840Z

Trump: SHBA do të shkatërrojë Penianin, në rast kërcënimi

Ka qenë i ashpër fjalimi debutues i presidentit amerikan Donald Trump në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Trump paralajmëroi shtetet anëtare për rrezikun nga kombe si Koreja e Veriut dhe Irani, teksa deklaroi se Amerika nuk do të qëndrojë duarkryq ndaj veprimeve kërcë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.180Z

Trump: Negociatat me Penianin humbje kohe, SHBA do bëjë atë që duhet!

Negociatat me Korenë e Veriut janë humbje kohe. Shtetet e Bashkuara do të bëjnë atë që duhet! Ka qenë kjo përgjigja e presidentit Donald Trump për komentet e sekretarit amerikan të shtetit Rex Tillerson, i cili zbuloi se mes Uashingtonit dhe Penianit kishte linja direkte komunikimi. Por s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.094Z

Tillerson: Kemi kontakt direkt me Korenë e Veriut, ka shpresë

Shtetet e Bashkuara janë në kontakt direkt me Korenë e Veriut. Kështu është shprehur Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson, i cili gjithashtu shtoi se Uashingtoni po heton mundësinë e bisedimeve me Penianin. “Ne kemi linja komunikimi me Penianin,” u shpreh Tillerson gjatë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.532Z

Clinton paralajmeron Korene e Veriut

Nese Koreja e Veriut do te leshoje raketen nderkontinentale do te vuaje pasojat. Ky eshte paralajmerimi i sekretares amerikane te Shtetit, Hillary Clinton per Penianin. “E kemi bere te qarte se Koreja e Veriut do te paguaje nje cmim nese do te vazhdoje me kete rruge. Do te kete paso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.189Z

Koreja e Veriut kërcënon Tokion: Do ju sjellim një re bërthamore

Agjencia zyrtare e lajmeve, KCNA, ka kritikuar përpjekjet e qeverisë japoneze për të shtrënguar regjimin e Phenianit të heqë dorë nga programi bërthamor, duke i cilësuar taktikat e fqinjit si një gjest vetëvrasës. Kryeministri Shinzo Abe është kritikuar kështu: Kërcënimet e qeveris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.457Z

Ki Moon: Mision ne Korene e Veriut

Sekretari i pergjithshem i Kombeve te Bashkuara, Ban Ki-Moon mendon te shkoje me mision ne Korene e Veriut per te bindur Penianin te rishikoje programin berthamor. “Duhet te kuptoj se kur mund te jete momenti me i pershtatshem, por ne kete pike nuk perjashtoj nje vizite ne Penian&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.840Z

SHBA, të tjera sanksione ndaj Koresë së Veriut

Një urdhër ekzekutiv i presidentit amerikan, Barak Obama, nxjerrë ditën e hënë vendos sanksione financiare shtesë ndaj Koresë së Veriut. Sanksionet e reja godasin kryesisht entitetet dhe individët të cilët ndihmojnë Penianin në trafikimin e armëve, pastrimin e parave dhe t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama