Rezultate te kerkimit per termin: +Pensilvani

Meta: total 538 / total_found 538 / time 0.000 / keyword[0] pensilvani / docs[0] 538 / hits[0] 658 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Gjuha e trupit, si shitësit vëzhgojnë emocionet e blerësve

Kamerat me qark të mbyllur, kamerat me imazhe termike, kapelet me elektroda të inkorporuara dhe pajisje të tjera po rrisin shitjet Nga muaji shtator i vitit të kaluar e deri në prill të këtij viti, një rrjet librarish franceze në Paris, ka vendosur kamera në ambientet e brendshme për të

No Pic available
  • 2017-06-07

Arrestohet kryetari i Amnesty International në Turqi

Autoritetet turke kanë arrestuar dje kreun e organizatës Amnesty International në Turqi, për lidhje të dyshuara me klerikun mysliman që Ankaraja fajëson për grusht shtetin e dështuar gjatë vitit të kaluar, ka bërë të ditur grupi i të drejtave. Policia e ka arrestuar, Taner Kiliç dhe

Turqi, arrestohet kreu i Amnesty International
  • 2017-06-07

Turqi, arrestohet kreu i Amnesty International

AppleMark Autoritetet turke kanë arrestuar dje kreun e organizatës Amnesty International në Turqi, për lidhje të dyshuara me klerikun mysliman që Ankaraja fajëson për grusht-shtetin e dështuar gjatë vitit të kaluar, ka bërë të ditur grupi i të drejtave të njeriut. Policia e ka arrest

No Pic available
  • 2017-06-03

Abuzoi seksualisht me kalin, tre dënime për 22 vjeçarin

Një burrë është deklaruar fajtor se për marrëdhëniet seksuale disa herë me një kalë të racës së vogël. Travis Wagner, 22 vjeç, u deklarua fajtor të premten për ndërhyrje seksuale dhe marrëdhënie seksuale me një kafshë. Wagner ka hyrë në një hambar në Ephrata, në rrethin ru

No Pic available
  • 2017-05-22

Grushti i shtetit, nis gjykimi i mbi 200 të dyshuarve ushtarakë

Më shumë se 200 të dyshuar, shumë prej të cilëve ushtarakë të lartë, përfshirë ish-kreun e forcave ajrore të Turqisë, nisën të gjykohen të hënën të akuzuar për komplotimin dhe orkestrimin e grushtit të dështuar të korrikut 2016. Të pandehurit, me pranga në duar, nën masa t

No Pic available
  • 2017-04-30

Presidenti Trump 100 ditë në detyrë: Brenda 2 javësh vendim i rëndësishëm

Dje presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara mbushi 100 ditë në detyrë. Për 100 ditët, presidenti Trump renditi para një turme entuziaste një sërë veprimesh të ndërmarra, duke thënë se koha e tij në detyrë ishte shumë interesante dhe produktive. Ai ishte në Pensilvani për takim

Presidenti Trump mbush 100 ditët në detyrë
  • 2017-04-30

Presidenti Trump mbush 100 ditët në detyrë

Dje presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara mbushi 100 ditë në detyrë. Për 100 ditët, presidenti Trump renditi para një turme entuziaste një sërë veprimesh të ndërmarra, duke thënë se koha e tij në detyrë ishte shumë interesante dhe produktive. Ai ishte në Pensilvani për takim