Rezultate te kerkimit per termin: +Pensilvani

Meta: total 561 / total_found 561 / time 0.000 / keyword[0] pensilvani / docs[0] 561 / hits[0] 684 /
Tension SHBA-Rusi, amerikani me arsenal mortajash në aeroportin e Moskës
  • 2019-03-10

Tension SHBA-Rusi, amerikani me arsenal mortajash në aeroportin e Moskës

Agjentët e sigurisë në Aeroportin Sheremetyevo në Moskë ngelën të habitur kur zbuluan një arsenal të plotë predhash e mortajash në bagazhin e një punonjësi të Ambasadës së SHBA që shkonte në Nju Jork. Ministria e Jashtme ruse tha se incidenti ishte një “provokim” dhe k

Punonjësi i Ambasadës së SHBA kapet me arsenal mortajash në aeroportin e Moskës
  • 2019-03-09

Punonjësi i Ambasadës së SHBA kapet me arsenal mortajash në aeroportin e Moskës

Agjentët e sigurisë në Aeroportin Sheremetyevo në Moskë ngelën të habitur kur zbuluan një arsenal të plotë predhash e mortajash në bagazhin e një punonjësi të Ambasadës së SHBA që shkonte në Nju Jork. Ministria e Jashtme ruse tha se incidenti ishte një “provokim” dhe k

Abramovich hap thesin, i dhuron Sarrit fantazistin e Dortmundit
  • 2019-01-03

Abramovich hap thesin, i dhuron Sarrit fantazistin e Dortmundit

Roman Abramovich është tërësisht i kënaqur me skuadrën e drejtuar nga Sarri dhe ka vendosur të investojë, për të përforcuar edhe më shumë organikën, me qëllim që Chelsea të mbetet pretendent për titull. Pikërisht për këtë arsye, manjati rus ka paguar plot 64 milionë euro për

SHBA do ekstradojë Gylen në Turqi? Shtëpia e Bardhë e mohon
  • 2018-12-19

SHBA do ekstradojë Gylen në Turqi? Shtëpia e Bardhë e mohon

Shtëpia e Bardhë mohoi pretendimin e Turqisë se presidenti Donald Trump po shqyrton mundësinë e ekstradimit të klerikut mysliman Fethullah Gylen, që jeton në Shtetet e Bashkuara. Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë tha se gjatë takimit me Presidentin turk Erdogan në samitin ekon

Zgjedhjet për Kongresin, Fb bllokon 115 profile për ndërhyrje
  • 2018-11-06

Zgjedhjet për Kongresin, Fb bllokon 115 profile për ndërhyrje

Facebook bllokoi menjëherë 30 llogari të platformës së saj dhe 85 në Instagram, të dyshuara për përfshirje në një plan për të ndërhyrë në zgjedhjet e mes mandatit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmi u njoftua nga kompania e Mark Zuckerberg, duke shpjeguar se ky aktivitet mun

Pastori gjunjëzohet para Trump dhe i lutet Zotit: Jepi mençuri të mbinatyrshme!
  • 2018-10-14

Pastori gjunjëzohet para Trump dhe i lutet Zotit: Jepi mençuri të mbinatyrshme!

Pastori amerikan Andrew Brunson që u lirua nga Turqia ra në gjunjë përpara Presidentit Donald Trump në Zyrën Ovale dhe vendosi dorën e tij mbi shpatullat e Kreut të Shtetit në lutjen e së shtunës, duke i kërkuar Perëndisë ti japë shefit të Shtëpisë së Bardhë urtësinë e mençuri

No Pic available
  • 2018-10-04

Një person i armatosur futet në kompleksin e Gylen në SHBA

Në kompleksin e Fethullah Gylen, klerikut mysliman që jeton në Pensilvani u thirr policia, pasi rojet diktuan një person të armatosur të hynte në kompleks. Rojet gjuajtën në shenjë paralajmërimi dhe personi i dyshuar u largua, tha një zëdhënës. Nuk ka njoftime për të dëmtuar ose t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama