Rezultate te kerkimit per termin: +Pensilvanis

Meta: total 389 / total_found 389 / time 0.000 / keyword[0] pensilvanis / docs[0] 389 / hits[0] 462 /
Ja si ndikon birra në organizmin tonë
  • 2017-06-06

Ja si ndikon birra në organizmin tonë

Me kalimin e viteve niveli i kolesterolit të keq mund të shtohet. Tek disa persona kolesteroli provokon probleme serioze për shëndetin dhe për të shmangur një gjë të tillë është e rëndësishme që të ndjekim një stil jete të shëndetshme. Ne mund ta nisim me evitimin e konsumit të t

No Pic available
  • 2017-04-30

Marshim kundër politikave të Trump për klimën

Dhjetëra mijëra njerëz kanë marshuar në Uashington për të dytën javë me radhë, për të kundërshtuar politikat e presidentit Donald Trump për ndryshimet klimatike dhe ambientin. Ngjarja kryesore e protestave, u organizua më 29 prill, në Uashington, ku dhjetëra mijëra persona marshuan

No Pic available
  • 2017-04-30

Presidenti Trump 100 ditë në detyrë: Brenda 2 javësh vendim i rëndësishëm

Dje presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara mbushi 100 ditë në detyrë. Për 100 ditët, presidenti Trump renditi para një turme entuziaste një sërë veprimesh të ndërmarra, duke thënë se koha e tij në detyrë ishte shumë interesante dhe produktive. Ai ishte në Pensilvani për takim

Presidenti Trump mbush 100 ditët në detyrë
  • 2017-04-30

Presidenti Trump mbush 100 ditët në detyrë

Dje presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara mbushi 100 ditë në detyrë. Për 100 ditët, presidenti Trump renditi para një turme entuziaste një sërë veprimesh të ndërmarra, duke thënë se koha e tij në detyrë ishte shumë interesante dhe produktive. Ai ishte në Pensilvani për takim

Protesta masive kundër politikave të Trump për klimën
  • 2017-04-30

Protesta masive kundër politikave të Trump për klimën

Dhjetëra mijëra njerëz kanë marshuar në Uashington për të dytën javë me radhë, për të kundërshtuar politikat e presidentit Donald Trump për ndryshimet klimatike dhe ambientin. Ngjarja kryesore e protestave, u organizua më 29 prill, në Uashington, ku dhjetëra mijëra persona marshuan

No Pic available
  • 2017-04-16

Doni të studioni për ekonomi? Ja cilat janë 21 universitetet më të mira

Së fundmi është publikuar renditja botërore e universiteteve, sipas shteteve, por edhe degëve më të kërkuara. Një nga këto degë është ekonomia. Edhe pse për shkak të Brexit pritet që të shkurtohen një numër i madh vendesh pune në sektorin financiar britanik, megjithatë interesi

No Pic available
  • 2017-03-14

Dimër i ashpër, gjendje e jashtëzakonshme në New York dhe New Jersey

New Jersey, New York në verilindje të SHBA kanë shpallur gjendjen e jashtëzakosnhme pas motit të ftohtë dhe stuhive të mëdha që kanë përfshirë vendet. Shërbimi kombëtar i motit në SHBA ka paralajmëruar përkeqësim të situatës në një pjesë të Pensilvanisë, New Jersey, New York