Rezultate te kerkimit per termin: +Pensionistve

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] pensionistve / docs[0] 31 / hits[0] 52 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Turisti anglez humb në Llogara, gjendet pas 24 orësh

Nj turist anglez ka vn n lvizje strukturat e policis s Qarkut t Vlors. 80-vjecari Norman Righet po kalonte pushimet n qytetin e Vlors I shoqruar nga katr shtetas t tjer anglez.N ndalesn e tyre n Llogara turistt anglez kan humbur kontaktet me 80 vjecarin i cili kushte dal t shtiste n kmb. T al

No Pic available
  • 2010-09-02

Julia Gillard: Një lojë e rrezikshme

N fund t qershorit u b gruaja e par q drejtonte qeverin australiane. Por pas zgjedhjeve t 21 gushtit e ardhmja e saj politike sht e paqart Pyetja sht e drejtprdrejt dhe Julia Gillard, Kryeministrja e Australis prej dy muajsh, nuk arrin ta shmang. A do ta shptoj qeverin laburiste, duke fituar zgjedhj

No Pic available
  • 2010-08-31

Azili pushtohet nga flakët, 9 të vdekur

Rusi Sipas lajmeve t shprndara n median ruse, rreth nnt njerz kan vdekur nga zjarri n nj azil, q me sa duket ka filluar nga nj i moshuar, i cili hodhi benzin mbi trupin e tij dhe i vuri flakn. Autoritetet than se personi vdiq nga zjarri, ndrsa tet viktima t tjera vdiqn nga tymi n ndrtesn q ndodhet

No Pic available
  • 2010-08-24

Rritja e çmimeve, kujt i kompensohet buka, gazi dhe energjia

Ja formula e kompensimit për pensionistët Rritja e mimit t buks, gazit dhe energjis elektrike do t’u kompensohet t gjith pensionistve. Instituti i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar dje formuln prllogaritse t mass s kompensimit q prfiton do pensionist. Sipas ISSH-s, kompen

No Pic available
  • 2010-08-22

Rritja e pensioneve, më e ulëta në katër vjet

Shifrat e ISSH: Pensionistt prfituan m pak n 2010-n. Diferencat qytet-fshat Pensionet e 1 korrikut 2010 konsiderohen me rritjen m t ult n katr vitet e fundit. Statistikat zyrtare t Institutit t Sigurimeve Shoqrore tregojn se, pr pensionet e qytetit, rritja m e madhe ishte n vitin 2006, ndrsa n fshat

No Pic available
  • 2010-08-22

Fatura financiare rritet në kohë zgjedhjesh

Kostot N dy vitet elektorale parlamentare dhe zgjedhore, fatura e prballimit t pensioneve nga rritja e tyre si efekt i premtimeve arrin secila nga 8 miliard lek, ndrsa n periudha t zakonshme nuk shkon m shum se 6 miliard lek. Kshtu, pr t gjith vitin 2010, duke llogaritur rritjen e re t muajit korri

No Pic available
  • 2010-08-15

Sherri, të burgosurit rrahin Lul Cakën

Konflikti ndodhi n kohn e ajrimit n burgun e Kosovs n Lushnj. I tmerrshmi i Beratit, hematoma n trup Lul Caka, i tmerrshmi i bandave t Beratit, sht rrahur nga t dnuarit n burgun e Kosovs n Lushnj. Ai ka marr nj sr plagsh dhe hematomash, kur ka qen n ajrim bashk me t burgosurit e tjer. Nuk dihet si