Rezultate te kerkimit per termin: +Pentagon

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.062Z

Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë Gazmend Oketa në Pentagon

 WASHINGTON-Vizita në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e ka gjetur Ministrin e Mbrojtjes i Shqipërisë, Gazmend Oketa në Pentagon. Sic bën të ditur VOA, Oketa u prit të enjten në Pentagon nga nënsekretari amerikan i mbrojtjes Gordon England, me të cilin bisedoi rreth marrëdhënieve u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.966Z

Forcat speciale Starova ne Pentagon

Vizita Zv/ministri i Mbrojtjes ne SHBA Zevendesministri i Mbrojtjes Arjan Starova ndodhet ne SHBA per te zhvilluar nje tur takimesh ne Pentagon. Bashkepunimi mes Shqiperise dhe SHBA eshte pare si i rendesishem nga pala shqiptare dhe thelbi i vizites se zevendesministrit Starova ne SHBA kishte si qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.800Z

Oketa takon Gates ne Pentagon

Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojne Shqiperine ne procesin e asgjesimit te municioneve te teperta. Kete garanci mori ne Pentagon ministri shqiptar i Mbrojtjes Gazmend Oketa, i cili u takua ne Washington me homologun e tij amerikan Robert Gates. Oketa deklaroi pas takimit me sekretarin am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.118Z

11-Shtatori- Ambasada e SHBA: Lule përkujtimore në Monumentin Kombëtar të 11 Shtatorit në Pentagon

TIRANË, 11 Shtator /ATSH- I. Vata/-Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka postuar në statusin e saj në Facebook foton e ditës ku janë vendoser lule përkujtimore tek Monumenti Kombëtar i 11 Shtatorit në Pentagon.Ambasada e SHBA shkruan në Facebook: "Foto e Ditës: Lul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.615Z

Robert Gates dita e fundit ne Pentagon

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates do të lërë sot zyrtarisht detyrën e tij. Me këtë rast në Pentagon është organizuar një ceremoni lamtumire, ku do të jetë i pranishëm edhe presidenti i Shteteve të Bashkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.476Z

Obama, emerime ne Pentagon ish-zyrtareve te Klinton

Barack Obama vazhdon te emeroje ish-pjesetare te administrates Klinton ne poste kyce. Behet fjale per kater ish-zyrtare, qe kane marre pozicione te rendesishme ne Pentagon. Ai ka zgjedhur William Lynn si sekretar per Mbrojtjen, Michele Flournoy, nensekretare per Mbrojtjen, e ngarkuar per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.980Z

SHBA, Obama takohet me Gates në Pentagon

Sekretari i Mbrojtjes në SHBA Robert Gates u takua të hënën në Pentagon me ministrin e mbrojtjes së Izraelit Ehud Barak. Mediat izraelite raportuan se bisedimet u përqëndruan në problemet e sigurisë ku përfshihej rrëmbimi i ushtarit izraelit në Gaza Gilat Shalit, bllokada ndaj Gazas dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama