Rezultate te kerkimit per termin: +Perndi

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] perndi / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
No Pic available
  • 2010-08-20

Sfidat e fituara të Teodor Kekos

N kujtim t shkrimtarit, n 8-vjetorin e vdekjes. Dori ishte nga ata njerz q i ndjente thell gozhdt e ngulura mbi kyet dhe muskujt e tij. Megjithat ai ishte shum i bukur dhe unik n kryqzimin e tij, mbi kryqin e prgjakur. Sfida e tij kishte me t vrtet dika t jashtzakonshme Nj mngjes t uditshm janari, n

No Pic available
  • 2010-06-20

Kriza sistemike... për ne, profanët

U bn tashm mbi dy vjet q po prjetoj krizn. Pata kshtu rastin e rrall t kqyr ciklin e plot t nj krize t kapitalizmit n t gjitha aspektet e saj: krizn e sektorit t pasurive t patundshme, q nga atdheu i saj Amerika preku Evropn mbar dhe vuri n pah lojn e pshtir t subprime-ve, kto pr

No Pic available
  • 2010-03-22

Politika e ujit

“Clean Water for Healthy World” - “Uji i pastr pr nj bot t shndetshme”, kjo sht tema e zgjedhur nga ONU pr t festuar 22 marsin - “Ditn Ndrkombtare t Ujit 2010”. Planetin “Uj” bota moderne e konsideron “ari blu”, koha antike e hyjnizoi n p

No Pic available
  • 2008-11-01

Mndja nuk shitet ne treg

Jo vetm Shqipria,por e gjith bota sht ndar n dysh ,t varfr-t pasur" Popullsia e bots sht 6 miliard 130 milion e 700 mij njerz. Grupi i 86 shteteve t lira ka 41% t ksaj popullsie,ndrsa grupi i 106 shteteve q nuk jan t lira prbn 59% t popullsis s bots. Grupi i shteteve t lira ka 87% t t ardh