Rezultate te kerkimit per termin: +Perndia

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] perndia / docs[0] 18 / hits[0] 18 /
No Pic available
  • 2016-09-12

Ishulli, ku mijëra persona shkojnë për tu martuar

Çdo vit, 3000 çifte nga Lindja e Mesme fluturojn pr n Qipro pr tu martuar. Është vendi që u mundëson shumë çifteve që të zhvillojnë një ceremoni civile dhe jo fetare. Një muzik e leht shoqron çiftin e ri t kapur pr dore, teksa ecin t nervozuar pran rreshtave t boshatisur t salls Larnac

No Pic available
  • 2010-08-22

ROJET TONA

Bestytni shqiptare n shekullin XXI “E para ishte fjala”, thuhet n Bibl. Kshtu sht edhe n betejn e kamome kundr Syrit t Keq. M e prhapura sht “Marshalla” (Zoti t ruajt). Zakonisht t shqiptuarit e saj shoqrohet me imitimin e pshtyrjes. Besohet se pshtyma e mban larg si Syrin e

No Pic available
  • 2010-08-16

Vrasja në Himarë, Berisha: Akt barabar; autori, para ligjit

Kryeministri dënon vrasjen, kërkon kapjen e autorit Qeveria shqiptare dnon aktin e vrasjes t nj t riu n Himar dhe krkon impenjimin total t strukturave prkatse pr kapjen e autorit dhe drgimin e tij prpara organeve t drejtsis. Kryeministri Sali Berisha, pasi e dnoi me ashprsin m

No Pic available
  • 2010-08-14

Kryepeshkopi Janullatos: Drejtësi në këtë situatë kritike

Deklarata Kisha Ortodokse reagon pr vrasjen, si nuk kakurr ndonj komunitet fetar n vend Vdekja e Aristidh Gums nuk ka vonuar t krijoj klim politike n Himar dhe m gjer. Ngjyra nacionaliste pas humbjes s jets s qytetarit himarjot sht “legjitimuar” edhe nga deklarimi i djeshm pr shtyp i kr

No Pic available
  • 2010-07-03

Visar Zhiti, në Vendin e urrejtjeve

Letërsi/ Përsiatje nga leximi i romanit Perëndia mbrapsht dhe e dashura i Visar Zhitit “Perndia mbrapsht dhe e dashura”, romani i shkrimtarit t njohur Visar Zhiti, ka nj titull ngacmues e q t fut n mendime. sht nj titull q bart n vetvete idet frymzuese dhe drejtuese

No Pic available
  • 2010-07-02

Nano shfaqet mbi palët: Jepini fund debatit shterp

Ish-Kryeministri nxit dialogun në politikë Rikthehet srish Fatos Nano. Kt her jo n nj sulm frontal ndaj Edi Rams, pasardhsit t tij n partin q e drejtoi pr m shum se 14 vjet, por si nj politikan mbi palt, pozicion q e ka mbajtur edhe her t tjera, m shum kur bhej fushata pr Presid

No Pic available
  • 2010-06-18

Manjola nuk refuzon më!

Ftohtsia e Manjola Nallbanit ndaj opers nuk lidhet me humbjen e pasionit t saj, por se historia n kt institucion duket se e ka ln jasht vmendjes s karriers. Duke iu kushtuar, dhe njohur po ashtu, si kngtare e muziks s leht. Pavarsisht se potenciali i saj si soprano ka qen vle