Rezultate te kerkimit per termin: +Perndis

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.211Z

A kaloi Shën Pali në Apoloninë e Ilirisë!?

Është krijuar ideja e gabuar se Shën Pali kishte qenë në Apoloninë tonë dhe kishte ngritur aty një komunitet kristian, i cili do të bëhej fillesa e Krishtërimit në Iliri Dikur, shum historian shqiptar, pa u thelluar n dshmi t tjera dhe me dshirn q t’i atribuonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

T krishtert e tradhtuar t toks s shenjt!

T krishtert e harruar palestinez Para disa vitesh senatori Amerikan James Inhofe n nj deklarat t tij kishte pohuar: "Perndia iu shfaq Abrahamit dhe i tha " po ta dhuroj kt tok, Bregun Perndimor. Ky (konflikti palestinezo - izraelit) nuk sht aspak nj betej politike, por ka t bj me at se a sht e njm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Gushti, muaji i reflektimeve

Opinion Prgjithsisht n Europ gushti sht muaji i pushimeve. Por kt vit ky muaj ka qen pr politikn diplomatike t Kosovs dhe t Serbis nj periudh intensive pune. Kryediplomati yn (i Kosovs) zhvilloi nj tur intensiv takimesh n “Pallatin e qelqt” n Nju Jork pr t sensibilizuar e nxitur prfaqsu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Gjuha e nënës dhe shqiptarët gjakprishur

Zra femror “...Pra, mallkue njai bir Shqyptari,/q kt gjuh t Perndis’,/trashigim, q na la i pari,/trashigim s’ia len ai fmis.” Kto vargje t Fishts t shkruara para gati njqind vjetsh, kur Shqipria ende luftonte kundr msymjeve t shteteve t huaja, duket se edhe sot jan kaq aktua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.168Z

Laura

Laura, Ti kndon aq bukur, aq dridhshm, aq mahnitshm, sikur ke mbaruar nja dhjet konservatora, sikur ke nja njzet vjet npr skena, sikur ke lexuar mijra libra! Pra Ti Laura nuk je, si mund t thon ca e ca; e mir, shum e mir, e hatashme, e mrekullueshme, por si them un, pa asnj dyshim apo hezitim, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.766Z

Berisha në Shkodër: Jemi në prag të katastrofës. Largoni gratë dhe fëmijët

Vijon t mbetet problematike situata n zonat e prmbytura n veri t vendit. Rifillimi i rreshjeve por edhe shkarkimi i prurjeve nga hidrocentralet ka rritur srish nivelin e ujit n kto zona. M shqetsuese situata sht n Qarkun e Shkodrs dhe m konkretisht n komunn Daj. 1290 hektar tok n kt komun vijojn t j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Kur nuk ke çtë thuash, duhet të ndihesh me siklet

T nderuar lexonjs t vmendshm dhe t paanshm! Kt shkrim do ta lidh me nj shprehje proverbiale nga Shqipria veriore, ku pos t tjerash thuhet: “Po qe se bn nj nder (n veanti ndaj vatanit) mos e ndiq pas”. Dhe un nuk do t’i vihem pas ksaj shprehjeje, sepse nuk kam kushedi far hiseje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama