Rezultate te kerkimit per termin: +Perndim

Total: 102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Fituesit e TIFF

Filmi Gruaja pa piano dhe Akademia e Platos kryesojn Festivalin Ndrkombtar t Filmit, Tiran 2009. mimi Regjisori m i mir i sht dhn Gjergj Xhuvani pr filmin artistik Lindje Perndim Lindje. Aktorja m e mir femr sht Carmen Machi, e cila interpreton n filmin fitues Women Without Piano. Aktori m i mir n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Vazhdojn sulmet kundr forcave afgane t siguris

Katr polic afgan kan humbur jetn, pas shprthimit t nj bombe n perndim t Afganistanit, sulmi ky m i ri kundr forcave afgane t siguris, kan njoftuar dje zyrtart qeveritar. Polict humbn jetn, pasi q bomba qlloi automjetin e tyre n qarkun Rubat i Sangin, n veri t qytetit t Heratit, ka njoftuar Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Kinë, digjen viktimat e tërmetit

Rreth 700 persona, t cilt mbetn t vrar nga trmeti shkatrrues n veri-perndim t Kins, jan djegur n rrethinat e provincs s Qinghait. Pasi u bekuan nga murgjit budist, trupat u vendosn n nj turr masiv drunjsh dhe iu vu flaka. Numri i viktimave si pasoj e trmetit t fuqishm ka arritur n 1144.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Itali, prangosen 17 shqiptar

N Piacenza n veri-perndim t Italis, 17 personave iu jan vn prangat, t akuzuar pr trafik droge. T gjith t arrestuarit jan me origjin shqiptare, teksa prfunduan n duart e policis, pas nj operacioni t gjer kundr trafikut t lndve narkotike. Policia sekuestroi dhe dokumente false, arm dhe municione t cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.940Z

28 viktima nga një përleshje në burgjet e Meksikës

Prleshjet mes t burgosurve n nj burg n veri-perndim t Meksiks kan shkaktuar 28 viktima. Kjo ngjarje vjen pasi dhjetra t tjer u vran n prleshjet mes bandave t drogs n qytetin e Sinaloas. Po kshtu, kan mbetur t vrar edhe 12 polic. Autoritetet lokale than se bhet fjal pr disa t plagosur. Q nga viti 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.376Z

Përmbytje në Meksikë, 10 të vdekur

T paktn 10 persona kan gjetur vdekjen si pasoj e prmbytjeve q kan shkaktuar rrshqitje masive t dheut n qendr t Meksiks. N t gjith vendin jan rregjistruar rreth 25 viktima, 7 nga kta, fmij. Prmbytjet kan detyruar autoritetet lokale t evakuuojn t paktn 650 familje n Kalko n perndim t vendit. Dhjetra b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Greva e fermerëve grekë prek edhe Shqipërinë

Bllokimi me traktor i rrugve dhe i pikkalimeve kufitare nga fermert grek po dmton rnd transportet ndrkombtare. N pikkalimin kufitar Promahona me Bullgarin sht krijuar nj varg i gjat prej kilometrash t tra nga kamiont e stacionuar n t dy ant e kufirit. Mediat e huaja e prshkruajn situatn si kaotike n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama