Rezultate te kerkimit per termin: +Perndimi

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.027Z

Krimea, pengu i Putinit

Strategjia e Putinit sht e qart. Kievi i ri dhe Perndimi ndodhen tani n nj kurth t rrezikshm, mendon Ingo Mannteufel N gadishullin ukrainas, Krime, ngjarjet gjat ditve t fundit po precipitojn vrullshm. Edhe m tej priten zhvillime dinamike. Qysh n fillim ishte e qart, se proceset n Krime komandohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.364Z

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.413Z

Moti i keq në Durrës, bllokohet puna në port

Puna n Portin e Durrsit sht ndrprer srish si pasoj e motit t keq dhe ers s fort q vjen nga jug-perndimi. Shirat e dendur dhe dallgt mbi 6 ball, kan paralizuar trsisht punn n disa sektor. Msohet se sht ndaluar dalja n det t hapur e anijeve dhe peshkarexhave. Nuk ka probleme vetm me anijet e tonazhit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.342Z

Rregullimi i Ballkanit

Perdja sht gati t ngrihet n aktin e radhs s diplomacis ballkanike: mendimi kshillues i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) pr ligjshmrin e pavarsis s Kosovs n 2008, pritet t bhet i ditur m von kt ver. Mbshtetja n GJND ishte nj tentim mendjempreht diplomatik i Beogradit pr t ble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.713Z

Mousavi: Irani është nën diktaturë

Irani sht nn grushtin e diktaturs dhe rrnjt e tiranis jan gjithnj e m t thella,- deklaroi lideri i opozits Imir Hosein Musavi sipas t cilit revolucioni iranian nuk ia arriti qllimit dhe tani Mahmud Ahadinexhad po udhheq me nj grusht t hekurt. Lufta ime pr t drejtat e kombit do t vazhdoj siguroi Musa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.182Z

Irani aktivizon reaktorin bërthamor

Sic eshte lajmeruar 13 gushtin e shkuar kane filluar sot operacionet e mbushjes me karburant ne reaktorin e centralit berthamore iranian te Bushehr. Lajmin e ka bere te ditur Agjencia Berthamore Iraniane. Sipas zedhendesit te programit berthamor te Teheranit, Ali Sharzadian, karikimi me 163 shufra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Lufta kundr terrorizmit n pes vjett e fundit

Sulmi i 11 Shatorit 2001 ndaj Shteteve t Bashkuara, ku gjetn vdekje m shum se tre mij vet jo vetm tronditi sigurin kombtare t pakontestueshme m par t SHBAs por ngjalli nje frik n mbar bot. N gjith botn u ndrmorn masa sigurie, u ndrhy ushtarakisht n Afganistan dhe Irak pr t shkaterruar rrjete terrori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama