Rezultate te kerkimit per termin: +Perndimin

Total: 56
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Përrallat arabe mrekullojnë Perëndimin, po dhe ne

Kryeveprat e letrsis arabe q prej m se tre shekujsh nuk rreshtin s mrekulluari Perndimin. Nga kjo prirje klasike e suksesit t botimeve t reja n treg, shtpia botuese “Toena” ka hedhur n treg librin me prralla “Nj mij e nj net” t ndara me tre vllime, prkthye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.994Z

Topalli e ftuar në Samitin e grave në Turqi

Pas pjesmarrjes n Egjipt n Konferencn e grave parlamentare, n ditn e 8 Marsit, Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli mori pjes n Samitin ndrkombtar pr t drejtat e grave n Turqi, ksaj here si e ftuar e veant e Kryeministrit Erdogan. N prshndetjen e saj n kt samit, zonja Topalli nnvizoi se nga tryeza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.873Z

Cilësia e jetës, Maqedonia dhe Shqipëria 60 pikë në renditje

Maqedonia ,Shqipria, Turqia, Bolivia dhe Paraguai kan marr nga 60 pik n renditjen botrore pr Cilsin e Jetess.Kryesisht pikt e marra kan t bjn me klimn e mir q mbretron n kto zona ndrsa pr ekonomin nuk jepen vlersime t knaqshme. "Jetoj n Stamboll.Prej nj jave jemi ktu dhe sht shum bukur.P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.859Z

Noka: Rama, qesharak kur sulmon Evropën dhe Perëndimin

Partia Demokratike ka akuzuar liderin e Partis Socialiste, Edi Rama, se po sulmon lidert evropian. Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka dal dje para mediave pr t’iu kundrprgjigjur Rsms dhe pr t prshndetur deklaratn enga Partit Popullore, Presidenti Martens dhe koordinatort e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Koha pr vendimmarrje

Pr Kosovn duhet t merret nj vendim, pa marr parasysh se far vendimi do t jet ai. Nse vendimi sht pro rezoluts s re, kjo do t ishte pr t mirn e t gjithve. Por, edhe nse nuk sht pro rezoluts, vendim duhet t merret dhe t'i behet e ditur opinionit se far po ndodh. T dy ant jan vendime, vetm duhet qartsu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Pavarsi dhe kufij pr Kosovn

Tet vjet pasi NATO-ja hyri n luft pr t ndalur spastrimin etnik n Kosov, ka ardhur koh pr komunitetin ndrkombtar q t njoh pavarsin e provincs nga Serbia. Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe Evropa jan n favor t ksaj ndrmarrje por Rusia po e bllokon veprimin n Kshillin e Sigurimit. Megjithse qeveria kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Marrëveshje e keqe për Ukrainën dhe për Janukoviqin

Presidenti i ri i Ukrains ka nisur nj fillim t keq n shtjet e politikave t jashtme. Javn e kaluar, Viktor Janukoviq, nnshkroi nj marrveshje me Moskn, ku lejon edhe pr 32 vjet t tjera qndrimin e bazs ruse n Ukrain. Duke vepruar kshtu, presidenti i ri dha nj pjes t sovranitetit t Ukrains. Janukoviq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama