Rezultate te kerkimit per termin: +Perndimit

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.331Z

Lakuriqsia e Rams dhe imituesit e perndimit

E par nga shum aspekte kjo fushat zgjedhore nxorri n pah shum risi, pozitive apo negative qofishin ato. Vlersimi i takon do kujt q e ka ndjekur ecurin e fushats. Por sigurisht q m e reja ishte publikimi i fotove nudo t kryetarit t Partis Socialiste Edi Rama. Ishin shenj e nj degradimi apo tregonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Kosova ndan bashksin ndrkombtare

shtja e Kosovs do t jet testi i par i marrdhnieve ndrmjet Rusis dhe Perndimit. Moska tenton t shfrytzoj Serbin si mjet pr qrim hesapesh, por edhe si mjet pr t mbajtur vmendjen e Perndimit larg kufijve t saj, dhe dshiron q t konsolidoj fuqin e humbur vite m par. Putinit i duhet kriza pr t dshmuar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Rikthimi i ariut t bardh dhe ribrja e hartave

Sigurisht q bombat ruse mbi Gjeorgjin nuk ishin ksaj radhe one missed call n sekretarit e Perndimit. Ishin sinjali i qart i rikthimit t vullnetshm dhe t dhunshm t ariut t bardh dhe dalja e tij nga strofulla diplomatike. Antarsimi i Shqipris n NATO s fundmi, lodhi do shpres ruse mbi ndaljen e ekspans

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

E gjora Serbi - kaq afr Rusis dhe kaq larg BE-s

Un nuk mund tju parashikoj veprimet e Rusis. Ajo sht nj rebus i mbshtjell n mister brenda nj enigme, ka thn n vitin 1939 Uinston rill. Edhe pas afr 70 viteve, Rusia vazhdon t sillet njsoj, mistershm brenda ktij rebusi pa e ditur, se far krkon t arrij n shekullin XXI, apo cilat jan synimet e saj poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.742Z

Irani marrëveshje për programin nuklear

Pas bisedimeve me lidert nga Turqia dhe Brazili, Irani kat ditur se ka arritur nj marrveshje mbi programin e tij nuklear. Nj zdhns i Ministris s Jashtme tha se marrveshja q do t nnshkruhet shum shpejt, i lejon qeveris s Ahmadinexhad t procesoj n Turqi materialet nukleare. Pasurimi i Uraniumit deri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.492Z

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Nis puna për centralin e parë bërthamor

Iran N Iran ka nisur puna pr centralin e par brthamor. Autoritetet n Teheran e kan cilsuar kt hap t rndsishm n nismn e tyre pr t prodhuar energji brthamore. Uzina n Bushehr, n jug t vendit, pritet t prodhoj energji elektrike, brenda dy-tre muajve t ardhshm. Furnizimi me karburant do t bhet nga Rusi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama