Rezultate te kerkimit per termin: +Perandor

Total: 428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.617Z

Vladimir Putin portretizohet si perandor romak

Një grup kozakësh në Shën Pjetërburg kanë përuruar një bust të presidentit rus, Vladimir Putin, në të cilin ai portretizohet si një perandor i Romës, duke shprehur kështu adhurimin ndaj liderit që po drejton vendin prej mbi 15 vitesh. Lideri i kozakëve, Andrej Poljakov, thotë se ide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.144Z

Zvonko Veselinoviq, perandor i rrugëve të Serbisë

Kreu i mafies nga veriu i Kosovës ka përfituar miliona dollarë nga ndërtimi i rrugëve në Serbi - pa tender. Këtë e ka bërë me firmën "Inkop", të regjistruar në emër të së motrës. Kjo ndërmarrje kurrë nuk është marrë me ndërtim rrugësh, por vetëm me transport mallrash. Veseli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.369Z

Enigma e Mozaikut: Burri i Mesaplikut një perandor?!

Flavius Petrus Sabbatius Iustinianus në Muzeun Kombëtar? Përveç figurës së një burri në profil, në këtë mozaik, paraqitet edhe një mbishkrim po kaq interesant, një tjetër objekt diskutimi sikurse teza të ndryshme prej studiueseve... Studiuesi Etnor Canaj mbledh këto teza, duke dhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.556Z

Presidenti Topi uron Madhërinë e Tij, Akihito, Perandor i Japonisë, me rastin e Festës Kombëtare.

23 dhjetor 2007 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i ka dërguar një mesazh urimi Madhërisë së Tij, Akihito, Perandor i Japonisë, me rastin e Festës Kombëtare të Japonisë. “Kam nderin dhe kënaqësinë e veçantë që me rastin e Festës Kombëtare të Japonisë, në emër të populli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.207Z

Adriano rikthehet si “perandor”

Ishte një rikthim me stil të madh ai i Adrianos në futbollin brazilian. Sulmuesi, i hazuar nga Interi te San Paolos deri në fund të qershorit shënoi dy gola në fitoren 2-1 të formacionit paulist kundër Guaretingueta në javën e parë të kampionatit të shtetit të San Paolos. Adriano real

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.262Z

Tenis Djokovic shpallet Perandor i Romes

Novak Djokovic është fituesi i Foro Italicos pasi mundi në finale spanjollin Rafael Nadal në Masters 1.000 të Romës me rezultatin 6-4, 3-6 dhe 3-6. Ky është titulli i tretë i serbit në turneun tenistik italian dhe i treti Masters 1.000 gjat&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.650Z

Partizani kurorëzohet "perandor i Kampionatit"

Partizani hyn triumfalisht në vend të parë (49 pikë, Dinamo 48), edhe pse me nje barazim pa problem pikërisht në “Qemal Stafa”, duke barazuar pa gola me Kastriotin modest, në një ndeshje të konsideruar të fituar në letër. Të kuqtë e Likës bënë një paraqitje të shkëlq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama