Rezultate te kerkimit per termin: +Perdorimi

Meta: total 1000 / total_found 2474 / time 0.001 / keyword[0] perdorimi / docs[0] 2474 / hits[0] 3101 /
Ushtria në Rinas, Mediu: E papranueshme! FA po shndërrohen në instrumente politikë
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Mediu: E papranueshme! FA po shndërrohen në instrumente politikë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu kundërshton vendimin e Ministres së Mbrojtjes që ushtria të vendoset në territorin e aeroportit të Rinasit. Në një status në Facebook, Mediu teksa citon Kushtetutën thotë se është e papranueshme që FA të shndërrohen në instrumente të urdhrave

No Pic available
  • 2018-09-08

Shehu ngre alarmin: Fostoksina po vret si në luftë

Deputeti demokrat Tritan Shehu, me anë të një postimi në Facebook ngre alarmin në lidhje me vrasjet me fostoksinë në Shqipëri. Sipas Shehut, në vitin 2017 numri i vdekjeve me këtë substancë shkon në 52 raste vetëm në QSUT. Postimi i Shehut Ndersa Fostoxina po vret si ne lufte, instit

Berisha: Trajtim çnjerëzor i protestuesve, kjo ska ndodhur as në diktaturë
  • 2018-04-02

Berisha: Trajtim çnjerëzor i protestuesve, kjo ska ndodhur as në diktaturë

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në Facebook, ka denoncuar trajtimin çnjerëzor që sipas tij po u bëhet 23 të arrestuarve të protestës së Rrugës së Kombit. Berisha shkruan se urdhër-arrestet për protestuesit nuk janë lëshuar nga prokuroria, por janë plotësuar

Moti i keq, ARRSH: Situata e akseve kombëtare në vend
  • 2018-02-26

Moti i keq, ARRSH: Situata e akseve kombëtare në vend

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një pasqyrë të përgjithshme këtë mëngjes të situatës në akseve rrugore si pasojë e reshjeve të dendura të një nate më parë. Sipas ARRSH në disa zona ka pasur dhe rrëshqitje dherash, ndërsa një sërë aksesh janë të kalueshme me zinxhirë. QA

No Pic available
  • 2018-02-04

Situata në Gjirokastër, Tritan Shehu: Jeta e banorëve në rrezik

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka denoncuar situatën e krijuar në Gjirokastër pas shirave të shumta dhe rrezikut të rëshkitjes së dherave gjatë natës Në një postim në profilin e tij në Facebook Shehu shkruan se kjo situatë ka ardhur si pasojë e mungesës totale të vëm

No Pic available
  • 2017-02-24

Mediu informon kongresmenët amerikanë për situatën në Shqipëri

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, ka zhvilluar nje vizite zyrtare ne Vjene, ku ka pasur nje sere takimesh me senatore dhe kongresmene amerikane. Gjate kesaj vizite, kryetari i Republikaneve, shoqerohej edhe nga drejtori i departamentit të Sigurisë Kombëtare në Partinë Demokratike, A

No Pic available
  • 2017-02-17

Ja si te zgjedhim parfumin e pranveres

p styletext-align justifyMe ardhjen e cdo sezoni te ri parfumieret nxjerrin ne treg aroma te ndryshme te lehta per tu hedhur direkt e ne lekure do sezon aromat tona te preferuara pershtaten me temperaturat e jashtme Ne pranvere aromat jane te lehta te fresketa dhe me lule Ato mund te hidhen direkt n