Rezultate te kerkimit per termin: +Perfaqesuesit

Total: 7153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.242Z

Nishani takon perfaqesuesit e Komisionit Evropian

TIRANE - Ministri i Drejtesise Bujar Nishani u takua dje me perfaqesues te Komisionit Europian, Luigi Soreca, Maria Fidelgo dhe Tomas Volhode. Gjate takimit mes dy paleve u diskutua mbi realizimet dhe sfidat ne kuader te detyrimeve qe Shqiperia ka perpara procesit te liberalizimit te vizave. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.992Z

Perfaqesuesit serbe diskutojne per zhbllokimin e rrugeve ne veri

Perfaqesuesit politike te serbeve jane mbledhur sot per te diskutuar rreth barrikadave ne rruget veriore pas paralajmerimeve te NATO-s se do ti largoje vete ato nese kete nuk e bejne qytetaret serbe. Qe nga 25 korriku i ketij viti serbet po mbajne te bllokuara rruget ne veri ne shenje kundershtimi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.688Z

Perfaqesuesit e Presheves 9 te arrestuarit u denuan politikisht

Pamje Presheve Presheve 29 janar 2011 NOA- Perfaqesuesit politike dhe institucionale te shqiptareve te Lugines se Presheves deklaruan se nente te arrestuarit u denuan padrejtesisht Perfaqesuesit politike dhe institucionale te shqiptareve te Lugines se Presheves theksuan se seanca e jashtezakonshme e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.550Z

Becaj takone perfaqesuesit e misioneve diplomatike

Kryetarja e Gjykates se Larte Shpresa Becaj, ka pritur dje ne takime disa nga perfaqesuesit e misioneve diplomatike ne Shqiperi, si dhe misioneve te ndryshme te huaja mbi drejtesine dhe gjyqesorin. Takimet jane zhvilluar ne kuadrin e prezantimit te Kryetares se re te Gjykates se Larte, si dhe te vaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.708Z

Ukraine perfaqesuesit pro-rus bojkotojne takimin

Ne Ukraine mbahen negociatat mes perfaqesuesve qeveritare ne Kiev dhe lidereve te rajoneve per te shqyrtuar zgjidhjet e mundshme lidhur me krizen ne lindje te vendit Bisedimet qe organizohen ne kryeqytet drejtohen nga diplomati veteran gjerman Volfang Ishinger Ne kete tryeze nuk do te marrin pjese p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.924Z

Rezoluta perfaqesuesit serbe Pala kosovare te mos jete ne salle

Krijohet situata e pare me debat ne nisjen e sesionit te ri te Organizates se Kombeve te Bashkuara. Ne momentin qe pritet te fillonte mbledhja e Asamblese perfaqesuesit e Serbise kane kerkuar qe delegacioni kosovar te mos jete ne salle por kjo ka hasur ne kundershtime te sekretariatit te asamble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.934Z

Raporti i Pameca perfaqesuesit e misionit ne Prokurori

brbrPublikimi ne media i raportit te Pameca qe kritikonte punen e Prokurorise ne lidhje me hetimet per dosjen e pajisjes se pergjimit te Emiliano Shullazit Elvis Rroshit dhe Arben Frrokut Krimet e Renda kane thirrur ne nje takim perfaqesuesit e misionit Takimi mesohet te jete kerkuar nga kreu i Pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama