Rezultate te kerkimit per termin: +Pergatitja

Total: 633
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.846Z

Pergatitja e infermiereve behet biznes

02/11/2010Infermieret e rinj rezultojne me pak te kualifikuar ndonese me me shume vjet shkolle Italianet ankohen per kualitetin e dobet te pergatitjes se infermieret shqiptare Liberalizimi i pranimeve ne shkollat e larta publike e private po ndikon negativisht ne cilesine e te diplomuarve vecanerish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.922Z

Pune nen tensionin politik - Pergatitja e infrastruktures se zgjedhjeve ne Shqiperi nga KQZ

Shtate anetaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve institucioni kryesor qe sipas ligjit elektoral shqiptar menaxhon gjithe ndertimin infrastrukturor te votimeve zhvillojne mbledhje disa here ne dite. Kur kane mbetur edhe rreth dy jave nga dita e votimeve te 8 majit 2011 ceshtjet ne shqyrtim jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.787Z

Pergatitja e zgjedhjeve

Deputeti socialist Damian Gjiknuri ka renditur një sërë shqetësimesh që Partia Socialiste vëren pas ekspozesë së një dite më parë nga zëvendësministri Ferdinad Poni, që lidhej me statistikat e listës zgjedhore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.686Z

Pergatitja per sezonin turistik

Rreth 1300 forca ushtarake kanë zbritur në bregdetin e Jugut, nga plazhi i Zvërnecit, deri në gjirin e Ksamilit, në Sarandë. Me sloganin “Shqipëria është e të gjithëve, ta mbajmë pastër atë”, pastrimi nga forc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.639Z

Pergatitja e zgjedhje mblidhet KQZ

Komisioni Qendror Zgjedhor u mblodh për të shqyrtuar disa problematika në shpërndarjen e bazës materiale zgjedhore dhe për të sqaruar disa paqartësi në procesin e administrimit të votimit dhe numërimit. Në fjalën e saj, kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.672Z

SHBA nis pergatitja e trupave gay

Pentagoni ka nisur përgatitjen e trupave ushtarake homoseksuale, të cilët do të mund të rekrutohen në ushtri duke nisur nga vera, pasi programi i tyre stërvitor të ketë përfunduar. Në lajmin e publikuar nga “Associated Press&r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama