Rezultate te kerkimit per termin: +Pergjigjet

Meta: total 1000 / total_found 4684 / time 0.002 / keyword[0] pergjigjet / docs[0] 4684 / hits[0] 5908 /
No Pic available
  • 2017-06-06

Maturantët, një votë baraz me një tezë provimi, grushte e shqelma mbi zyrtarin e Ministrisë

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon për dhunë kreun e bashkisë së Fushë-Krujës dhe vëllain e tij se kanë dhunuar sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit. Sipas një arsimtareje dixhitale që ka dërguar mesazh tek Berisha, vëllai i Artur Bushit dhe shefi i komisariatit, kan

No Pic available
  • 2017-05-22

Zguri emërohet në krye të KQZ: Ky rast sigurisht që është sfidë për mua

Në seancën e Jashtëzakonshme Kuvendi votoi me 117 vota pro, 2 kunder dhe 7 abstenim, Klement Zgurin në postin e kryetarit të ri të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Ndërkohë Denar Biba, i cili dha dorëheqjen duke i liruar vendin Zgurit, u votua si anëtar i KQZ  me  113 vota

No Pic available
  • 2017-05-17

Marrëveshje? Lu sa tek njëri te tjetri. Rama-Basha shkëmbejnë deklarata

A po arrihet marrëveshja?  E ndërsa ambasadori amerikan vijon takimet e tij të ndara sa në selinë blu me kryetarin Lulzim Basha, në kryeministri me të parin e qeverisë Edi Rama, partitë  po shkëmbejnë deklarata publike me detaje rreth negociatave. Negociatat po zhvillohen m

Urimi plot humor i Bes Kallakut për nënën e tij
  • 2017-05-05

Urimi plot humor i Bes Kallakut për nënën e tij

Aktori i humorit Besart Kallaku, ka shkruar një urim të ndjenjë por dhe me humor për nënën e tij në ditën e ditëlindjes së saj. Mam, urime ditelindjen. Te dua shum. Mbreteresha ime, preheri dhe kraharori ku kam mbeshtetur koken, dashuri e pakufishme, e paster. Urime Mam. Me vjen keq qe st

No Pic available
  • 2017-04-06

Kush e kerkoi shkarkimin e Tahirit? Meta pergjigjet ne Arena

Ilir Meta, njeriu kyç i zgjidhjes së krizës politike vjen mbremjen e sotme, ora 21:00  në një intervistë ekskluzive për emisionin Arena. I pergjigjet dhe lidhur me dyshimet per pergjigje nga zyra e Tahirit. Dritan Hila:  Zoti Meta, meqenese jemi brenda rendit, ka pasur fjalë se jen

No Pic available
  • 2017-04-05

Berisha thyen heshtjen: Rama të nisë pa kushte dialogun për zgjidhjen e krizës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj zhvillimit më të fundit politike në vend. Duke thyer heshtjen, me një shkrim në Facebook, Berisha i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të heqë çdo kusht dhe t’iu përgjigjet thirrjeve të opozitës, por edhe të aleatit në qeverisje të t

Korrupsion me zyrat e BE në Tiranë? Ja shpjegimet që Komisioni Evropian ka dhënë për 9 pyetjet e eurodeputetes
  • 2017-03-03

Korrupsion me zyrat e BE në Tiranë? Ja shpjegimet që Komisioni Evropian ka dhënë për 9 pyetjet e eurodeputetes

Televizioni Shqiptar ka siguruar pergjigjet e Komisionit Evropian, te cilat shpjegojne procedurat per blerjen e rezidences se Ambasadorit te BE-se ne Shqiperi. Ne letren e hollesishme dhe me shume detaje u jepet pergjigje akuzave per çmimin me te cilin u ble rezidenca, per proçeduren qe u ndo