Rezultate te kerkimit per termin: +Periudha

Meta: total 1000 / total_found 12283 / time 0.006 / keyword[0] periudha / docs[0] 12283 / hits[0] 15078 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Fushata shtyn pushimet

Periudha zgjedhore, sipas operatorëve turistikë ka frenuar prenotimet e shqiptarëve për pushime jashtë vendit. Në javën e fundit ka një ulje me 30-40 përqind, sidomos pas vendimit të fundit të qeverisë për ndërprerjen e pushimeve në aparatin shtetëror, thotë Besnik Vathi, Operator T

No Pic available
  • 2017-06-23

Shpërthimi në zyrat e LSI, Koka: Janë zagarët e Rilindjes

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë të LSI-së në Durrës, Lefter Koka, duke reaguar për shpërthimin me lëndë plasëse në zyrën elektorale të partisë së tij, tha se këto nuk janë veprimet e durrsakëve, por të zagarëve të Rilindjes. Koka: Pas takimit përmbyllës që

Historia e dashurisë mbaroi? Ja si të buzëqeshësh përsëri
  • 2017-06-21

Historia e dashurisë mbaroi? Ja si të buzëqeshësh përsëri

Kur një dashuri ka përfunduar fillon të bësh llogaritë, më pas mendon se a do të mundesh të dalësh nga kjo fazë … Të rikthesh buzëqeshjen përsëri në jetën tënde pas një faze të tillë, duket si një mision i pamundur. Në fakt asnjëherë nuk duhet ti humbasësh shpresat, ed

Pushimet: det apo mal? Çfarë ju këshillon horoskopi
  • 2017-06-20

Pushimet: det apo mal? Çfarë ju këshillon horoskopi

Zbuloni përmes horoskopit se cila është gjysma juaj ideale për të planifikuar verën Vera tashmë erdhi dhe të gjithë po bëhemi gati për pushime. Një pjesë preferon ti kalojë pushimet në bregdet, ndërsa një pjesë tjetër preferon klimën e freskët malore. Në bazë të shenjës së

Qato: 5851 punonjës për ruajtjen e objekteve zgjedhore
  • 2017-06-20

Qato: 5851 punonjës për ruajtjen e objekteve zgjedhore

Drejtori i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë Publike në Policinë e Shtetit, Altin Qato ka bërë të ditur dhe masat e policisë për zgjedhjet e 25 qershorit. Do të jenë 5851 punonjës të policisë që do të angazhohen në shërbim për ruajtjen e objekteve zgjedhore, të cilat janë 536

No Pic available
  • 2017-06-19

Katari alias shteti jashtë linje i Gjirit

Nga Cengiz Tomar Vendimi për sanksione ndaj Katarit, vend ky që së bashku me Omanin gjithnjë kanë ndjekur politikë të ndryshme dhe të pavarur nga shtetet e tjera të Gjirit, nën protektoratin e Arabisë Saudite, nuk ishte paramenduar se do të ishte kaq i ashpër. Ndjekja e një politike n

No Pic available
  • 2017-06-19

Shifra rekord: 65.6 milionë persona në botë janë refugjatë

Një rekord prej 65.6 milionë personash në botë janë refugjatë, azilkërkues ose të zhvendosur brenda vendeve të tyre. Kjo është shifra që pasqyron agjensia e refugjatëve të Kombeve të Bashkuara për fundin e vitit 2016. Krahasuar me raportin vjetor të 2015, ka një rritje prej 300.000