Rezultate te kerkimit per termin: +Perktheu +N

Meta: total 137 / total_found 137 / time 0.000 / keyword[0] perktheu / docs[0] 137 / hits[0] 169 /
No Pic available
  • 2016-09-15

BBC: Çfarë mund të na mësojë Shqipëria për besën?

Në një kohë kur refugjatët po mbushin kufinjtë në të gjithë botën, duket se kemi shumë për të mësuar nga virtyti i mikëpritjes shqiptare. Kështu e nis agjencia angleze e lajmeve BBC një artikull kushtuar Shqipërisë dhe virtyteve të saj. Në të gjithë vendin ndërtuan kampe refug

Ledi Shamku sulmon Mirela Kumbaron (dhe një poezi për Skënderbeun)
  • 2016-07-05

Ledi Shamku sulmon Mirela Kumbaron (dhe një poezi për Skënderbeun)

Nga Ledi Shamku Mendoj se i ashtuquajturi "historian" turk qe i ka lejuar vetes te fyeje figuren e Heroit Tone Kombetar mu ne Memorialin e Tij ne Lezhe, duhet te shpallet ZYRTARISHT "persona non grata" ne krejt territorin e Republikes se Shqiperise. Kaq per ate sharlatan. E gjithesesi nje pyetje me

Reportazhi i Rai Uno: Shqipëria, porta e xhihadit
  • 2016-01-14

Reportazhi i Rai Uno: Shqipëria, porta e xhihadit

Televizioni italian Rai Uno ka realizuar një reportazh për Shqipërinë. Rai sjell pamjet se si trafikantët shqiptarë në Shkodër u shesin armë xhihadistëve të Is. Reportazhi Barka del nga hici. E shikojme midis degeve te pemeve ndersa pershkon fundin e liqenit. Ketij liqeni qe shenjon ku

El Chapo u dekonspirua nga Sean Penn
  • 2016-01-10

El Chapo u dekonspirua nga Sean Penn

0 brbr SSSAbrASS brbrIshte intervista me aktorin Sean Penn qe coi ne arrestimin e baronit meksikan te droges Hoakin Gusman El apo me 8 janar te ketij viti ne Los Mocis ne Shtetin e Sinaloas gjate muaj pasi ishte arratisur nga burgubrbr brbrBiseda qe zgjati 7 ore dhe  u shoqerua edhe me Tekila- u

Mrekullia e punes tragjedia e fames
  • 2015-08-02

Mrekullia e punes tragjedia e fames

Transmetuar me 02082015 - 1011 PUBLICITET Nga Prec Zogajbr br Romani Martin Iden i Xhek Londonitbr br Veshtire se ka pasur ndonje prej njerezve te lexim-shkrimit te viteve shtatedhjete-tetedhjete qe te mos kete lexua

Montanelli ne Tiranen e 42 Si drejtohej Shqiperia prej fashizmit
  • 2014-12-06

Montanelli ne Tiranen e 42 Si drejtohej Shqiperia prej fashizmit

e Premte 5 Dhjetor 20141425 pm p classwp-caption-textPORTRETI SIMBOLIK I INDRO MONTANELLI-T 8211 PASION I MADH I NJ GAZETARI T MADHbrbrNje artikull i rralle i gazetarit te famshem italian Indro Montanellibr brUdhetim ne ShqiperibrDicka 8220e vogel8221 per nje synim te madhbrNga

EKSKLUZIVE Mimoza nene e 4 femijeve Im shoq me ngjiti AIDS
  • 2014-12-03

EKSKLUZIVE Mimoza nene e 4 femijeve Im shoq me ngjiti AIDS

Transmetuar me 02122014 - 2048 Rrefim shokues nga nje grua 37-vjecare mesuese e pianos ne nje shkolle artesh te Tiranes po vuan prekjen nga virusi HIVAIDSbr br Mimoza K 37 vjecare nene e kater femijeve rrefen historine e saj dra