Rezultate te kerkimit per termin: +Perkujtimet

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] perkujtimet / docs[0] 11 / hits[0] 12 /
War Dogs shfaqet premiera e filmit hollivudian per ngjarjen e Gerdecit
  • 2016-08-21

War Dogs shfaqet premiera e filmit hollivudian per ngjarjen e Gerdecit

Transmetuar me 20082016 - 1536 Filmi i dikurshem qe fliste per nje lufte imagjinare te SHBA me Shqiperine i ka lene vendin nje ngjarjeje te vertete te futur ne skenaret e Hollivuditbr br War Dogs apo qente e luftes filmi i shtepise se njohur filmike Warne

Historia kunder Evropes
  • 2014-02-19

Historia kunder Evropes

Transmetuar me 17022014 - 1442 Harold James PUBLICITET A eshte aktualisht qendra evropiane shume naive apo shume idealiste A eshte realisht e mundur qe te shpetosh nga historia Ose ne te kundert a ka dicka te cuditshme ne

No Pic available
  • 2012-01-29

Imami drejton festimet per 21-vjetorin

Elbasan Dega Partia Demokratike po vijon qe prej muajit dhjetor te vitit te kaluar perkujtimet ne qytete te ndryshme te Shqiperise me rastin e 21-vjetorit te krijimit te saj. Keshtu dje u perkujtua 21-vjetori i PD-se ne degen e Elbasanit. Ne ceremonine e organizuar me kete rast merrnin pjese p

No Pic available
  • 2011-11-12

Brace Kryeministri i ka shpallur lufte Vlores

Deputeti i PS Deputeti i Partise Socialiste Erjon Brace u shpreh dje i indinjuar per sa i perket asaj qe ai e quajti lufte te kryeministrit Berisha ndaj Vlores. Permes nje deklarate ne faqen e tij ne rrjetin e njohur social Facebook Brace thekson faktin se Berisha po mundohet ta zevendesoje figuren

No Pic available
  • 2011-02-22

Shaban Polluzha nje perkujtim i harruar

Nga Gani Qarri Njesoj si edhe vitet e kaluara perkujtimi ndaj udheheqesit te kryengritjes per clirim dhe bashkim te trojeve shqiptare nen pushtimin sllav heroit Shaban Polluzha edhe kete vit nuk ndodhi Shkaqet mbeten te pa thenakurse mendimet mund te jene te ndryshme perderisa loja e kamufluar vaz

No Pic available
  • 2010-09-23

Lufta vrasja dhe kthimi i kolonelit ne Kosove

23-09-2010 / Nga Bajrush Morina Dy krisma ne Tirane - Ne shtator te vitit 1998 kane ndodhur dy vrasje. Qe te dy vrasjet kane ndodhur ne terr ne mbremje te territ. Qe te dyja vrasjet jane bere pas shpine vrasje tinezare. Qe te dy te vrarit kane qene shqiptare njeri pishtar i demokracise e tjetr

Njeqindvjetor i lindjes se Nene Terezes
  • 2010-09-06

Njeqindvjetor i lindjes se Nene Terezes

Ne piedestalin e personaliteteve me te medha te njerezimit Nena Tereze ze vendin me meritor. Ajo ishte dhe mbetet e pakrahasueshme. Ne te vertete Nena Tereze nuk beri shpikje shkencore si Albert Ejnstein nuk i nderroi kahet e botes si Bill Gejtsi nuk ishte e famshme per role filmik