Rezultate te kerkimit per termin: +Perla

Meta: total 752 / total_found 752 / time 0.000 / keyword[0] perla / docs[0] 752 / hits[0] 856 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Hapet sezoni turistik në Theth, këtë vit me rrugë të re

Në lartësinë e bjeshkëve, në Theth, turistët janë të pranishëm në çdo stinë, por me ardhjen e verës u organizua edhe çelja e sezonit turistik.  Thethi, perla e alpeve Shqiptare e shpallur tashmë zonë e mbrojtur u shndërrua në qendrën mikpritëse për turistët vendas e të hu

No Pic available
  • 2017-05-29

Thethi, perla e alpeve Shqiptare, çelet sezoni turistik

Në lartësinë e bjeshkëve, aty ku natyra nuk i ka kursyer bukuritë, u çel zyrtarisht një tjetër sezon turistik, ai veror. Thethi, perla e alpeve Shqiptare e shpallur tashmë zonë e mbrojtur u shndërrua në qendrën mikëpritëse për turistët vendas e të huaj, që ju bashkuan festimeve t

Shtëpitë plaka të Beratit duhet të nusërojnë për turistët
  • 2017-05-28

Shtëpitë plaka të Beratit duhet të nusërojnë për turistët

Është fillim maji dhe turistët anekënd kanë vërshuar si asnjëherë në Berat. Por mangësitë në akomodim dhe në shërbime po i krijojnë vështirësi qytezës së lashtë që të maksimizojë fitimet. Qytetarët dhe bizneset të vetëm në betejë po mundohen të rikthejnë shtëpitë 500-

Kur dashuronte Eqrem Çabej
  • 2017-05-21

Kur dashuronte Eqrem Çabej

Kur do të shihemi, lus të bjerë shi Kur do të shihemi, lus të bjerë shi / Pikë pas pike gjithë kësaj nate / Që kur të dalim bashkë un e ti / Mbi pllaja kodra dielli ka ratë Eqrem Çabej do ti shkruante këto vargje në vitin 1951, nën padurimin e bukur që i sillte takimi me vajzën 2

No Pic available
  • 2017-05-19

Zbulohet në Holandë qyteti nëntokësor nazist

Ky set fotografish zbulon qytetin nazist nëntokësor, i cili mund të strehojë 3 300 ushtarë. Ndërtesa nëntokësore u ndërtuar në vitin 1942 afër një fshatin peshkimi të quajtur Scheveningen, kur rreth 135,000 banorë duhej të largoheshin nga shtëpitë e tyre kur nazistët e shpallën at

No Pic available
  • 2017-05-03

5 gjërat që mësuam nga sfida Real-Atletiko

Cristiano Ronaldo shënoi një tripletë dhe udhëhoqi Real Madrid drejt fitores 3:0 ndaj rivalëve të kryeqytetit Atletico duke vendosur kampionët  në fuqi me një këmbë në finale. Atletico u mund në çdo aspekt në Bernabeu, me Ronaldo që sërish ishte ai që bëri diferencën në fushën

No Pic available
  • 2017-04-20

Ky është fustani i nusërisë më i pëlqyer në Instagram

Një fustan nusesh si në përralla ka shkaktuar në valë reagimesh në rrjetet sociale. Fustani i nusërisë është shpallur si fustani më i pëlqyer ndonjëherë në Instagram dhe ka marrë për momentin rreth 200.000 pëlqime. Intan Azzahra nga Indonezia u martua me Zendhy Zaen muajin e kaluar