Rezultate te kerkimit per termin: +Perla

Meta: total 791 / total_found 791 / time 0.000 / keyword[0] perla / docs[0] 791 / hits[0] 898 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Nagasaki, perla midis Lindjes dhe Perëndimit në Japoni (Foto)
  • 2019-02-27

Nagasaki, perla midis Lindjes dhe Perëndimit në Japoni (Foto)

Një qytet i këndshëm, i pasur dhe dinamik, i rrethuar nga parqe natyrore madhështore Edhe pse ikona historike e shkatërrimit të shkaktuar nga bombat atomike mbetet në imagjinatën kolektive, Nagasaki është sot një qytet i këndshëm dhe interesant, një perlë që ia vlen të zbulohet, gji

No Pic available
  • 2019-01-12

Perla e Willian i siguron fitoren Chelsea-t

Chelsea nuk lejon dy gabimeve radhazi në Premier League. Blutë e Londrës fituan 2-1 ndaj Newcastle në Stamford Bridge, duke harruar atë barazim pa gola me Southamptonin javë e kaluar. Gjithsesi, londinezët nuk e patën fushë me lule ndaj ekipit që drejtohet nga Rafa Benitez, pasi qymyrxhin

No Pic available
  • 2019-01-04

Stuhia Pabuk godet Tajlandën në kulmin e sezonit turistik

Stuhia tropikale Pabuk ka nisur të godasë Tajlandën jugore me shi dhe erë, në atë që pritet të jetë stuhia më e keqe që do të godasë rajonin në 30 vite. Stuhia u përplas fillimisht në brigjet e Tajlandës në orën 12:45 me atë lokale, në krahinën e Nakhon Si Thammarat. Ajo pritet

Tango në finalen e Libertadores, sot akti i parë i Boca Juniors-River Plate
  • 2018-11-10

Tango në finalen e Libertadores, sot akti i parë i Boca Juniors-River Plate

Kupa “Libertadores”, apo ndryshe Champions-i i Amerikës së Jugut, vjen këtë herë me finalen e zjarrtë, derbin e kryeqytetit argjentinas, Boca Junior-River Plate. Ky kompeticion po tërheq gjithnjë e më shumë audiencë në mbarë globin dhe fakti që në finale luajnë pikërisht

No Pic available
  • 2018-10-28

Perla e Xhakës nuk i mjafton Arsenalit, Chelsea dhuron spektakël!

Pas 11 fitoresh radhazi në të gjitha kompeticionet dhe 7 suksesesh rresht në kampionat, Arsenali ngeci në një barazim 2-2 në fushën e Crystal Palace duke u frenuar pikërisht te më e bukura. Skuadra e Unai Emery e pa vetën në disavantazh në sekondat e fundit të pjesës së parë pas nj

Ronaldo përmbys Empolin dhe i jep 3 pikë Juventusit
  • 2018-10-27

Ronaldo përmbys Empolin dhe i jep 3 pikë Juventusit

Pas hapit fals të javës së kaluar ndaj Genoas në Allianz Stadium, Juventusi u rikthye te fitorja në kampionat, teksa mposhti Empolin me përmbysje në transfertë, me rezultatin 1-2. Cristiano Ronaldo ishte protagonist i padiskutueshëm i bardhezinjve, duke shënuar të dy golat që zhvlerësua