Rezultate te kerkimit per termin: +Perpjekje

Meta: total 1000 / total_found 6299 / time 0.003 / keyword[0] perpjekje / docs[0] 6299 / hits[0] 7332 /
Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies
  • 2019-02-24

Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies

Një skandal i vërtetë ka prekur Ministrinë e Jashtme shqiptare pas publikimit të lajmit se 100 pasaporta të shtetit tonë janë transportuar me autobus drejt Greqisë. Pasaportat e reja të përgatitura nga kompania koncesionare Aleat, ishin futur në çanta, me të cilat zakonisht transportoj

Boçi: Arsimi, i denigruar dhe i lënë pas dore nga Rama
  • 2018-11-15

Boçi: Arsimi, i denigruar dhe i lënë pas dore nga Rama

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se buxheti i përcaktuar për arsimin është mjaft i ulët. Madje sipas tij, ky buxhet e konfirmon Shqiperinë nder vendet e fundit ne Europe per investimet ne arsim. Boçi shton se akoma më skandaloze është pjesa që i dedikohet rinisë

No Pic available
  • 2018-08-04

Ndarja e Kosovës, përplasje Berisha-Thaçi. Akuza për tradhti e tregti me Serbinë

Teksa mediat kosovare po provojnë se ristrukturimi i kufijve me Serbinë nuk është më thjesht një tezë e pavend, në debatin e ashpër për këtë çështje është përfshirë sot edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka pritur në zyrën e tij një delegacion të Luginës së preshevës

No Pic available
  • 2018-04-23

Dorëhiqet kreu i OMONIA-s: Disa e cilësojnë si biznesin e tyre

Tre viteve në krye të organizatës OMONIA, kreu i saj Leonidha Papa i ka dhënë fund ditën e sotme, teksa në Facebook ka njoftuar dorëheqjen nga detyra. Jap dorëheqjen nga posti i Kryetarit te Përgjithshëm, duke i lëne përgjegjësinë e përfaqësimit deri në zgjedhjet e ardhshme zv. kry

Arrestimet në Lezhë, Ndreu: Turp që lidhet emri im me këtë histori
  • 2018-03-19

Arrestimet në Lezhë, Ndreu: Turp që lidhet emri im me këtë histori

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu, ka reaguar në lidhje me ngjarjet e fundit në Lezhë. Me anë të një postimi në “Facebook”, Ndreu shkruan se ky reagim ka ardhur për t’u dhënë përgjigje të gjithë turbullirave që janë bërë kohët e fundit. E konsideroj nje

PESHKU I MADH NUK ËSHTË TREGTARI I BANANEVE
  • 2018-03-10

PESHKU I MADH NUK ËSHTË TREGTARI I BANANEVE

Edi Paloka Perpjekjet e Rames per te larguar artificialisht vemendjen nga 620 kg kokaine, PROVA se ai ose familjare te tij jane te lidhur direkt me kete afere. Te gjitha provat e deritanishme jane me se te qarta dhe tregojne ne menyre te pakundershtueshme se njerez me pushtet te madh politik jane p

No Pic available
  • 2017-12-14

Qeveria hap thesin për ushtarakët dhe policët, ja sa do shpërblehen

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, në një konferencë për shtyp, njoftoi se repartet e FNSH, forcat RENEA e Forcat e Armatosura do të shpërblehen financiarisht për punën e suksseshme të bërë gjatë situatës së përmbytjeve në këtë prag të Vitit të Ri. Prej vitit 2004, nuk