Rezultate te kerkimit per termin: +Perrallat

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.494Z

Perrallat e Hofmanit

Me vokalin e sopranos se suksesshme ne nivel nderkombetar Inva Mula TKOB do te cele sezonin e ri artistik. E ftuar nga ky institucion ku mungon prej 20 vitesh dhe Ministria e Kultures ajo do te interpretoje tre role ne premieren e operes Perrallat e Hofmanit te kompozitorit francez Zhak O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.811Z

Perrallat e Hofmanit flasin Tedeschi e Roche

Perrallat e Hofmanit ne skenen shqiptare do te jete nje ndricim jo i nje ylli te vetem te skenes operistike si Inva Mula por edhe te je kostelacioni yjesh perkrah saj. Nje prej tyre eshte edhe tenori kanadez Manrico Tedeschi krejt rastesisht eshte gjendur ne produksionin per operan Perrallat e Hofma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.769Z

Basha i pergjigjet Rames Leri perrallat me armiq imperialiste

Transmetuar me 25112016 - 1542 Tirane 25 nentor 2016 NOAal - Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha i eshte pergjigjur Kryeministrit Edi Rama serish pak pasi ky i fundit beri disa aludime per mos hapjen e negociatave me BE-nebr br Permes nje stat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.400Z

TKOB Inva Mula cel sezonin me Perrallat e Hofmanit

TIRANEuml- Perrallat e Hoffmanit do te jete opera premiere qe do te ngreje siparin e sezonit te ri artistik ne Teatrin Kombetar te Operas dhe Baletit ne Tirane i cili parashikon surpiza dhe kenaqesi pasi ne skene do te rikthehen emra te njohur si sopranoja Inva Mula dirigjenti Ermir Krantja tenori J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.489Z

Perrallat e Hofmanit rikthen Inva Mulen ne TKOB

Kam vendosur te interpretoj njeheresh tri personazhe tri karaktere qe kerkojne tri zera te ndryshem si Olimpia Xhulieta dhe Antonia. E shoh si nje sfide per vetveten. Nuk mund te mendoja te rikthehesha ne TKOB me nje rol qe e kam interpretuar me pare doja dicka ndryshe u shpreh solistja e njohur gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.478Z

Perrallat e Hofmanit Inva Mula dhe stafi i operas neser konference me gazetaret

Tirane 21 shtator NOA - Opera Perrallat e Hofmanit e kompozitorit francez Zhak Ofenbah rikthen ne Tirane pas 20 vjetesh per te interpretuar ne skenen shqiptare yllin e operas shqiptare ne bote Inava Mulen. E ftuar nga Teatri Kombetar i Operas dhe Baletit ajo iu pergjigj kerkeses per te reali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.953Z

Inva Mula, rikthim në TOB me Perrallat e Hoffmanit

Sopranoja shqiptare Inva Mula do te rikthehet ne skenen e Teatrit te Operas dhe Baletit si protagonsite ne premieren “Perrallat e Hoffmanit” me libret te jacques offenbach, e cila do te jete shfaqja e pare, qe do te cele sezonin e ri artistik. Nga data 1 deri ne 6 tetor publiku shq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama