Rezultate te kerkimit per termin: +Perspektivat

Total: 1410
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.324Z

Fondacioni "Friedrich Ebert", takim për perspektivat në vend

Fondacioni "Friedrich Ebert" organizoi sot takimin “Perspektivat e Shqipërisë për 10-vjeçarin e ardhshëm”. Ish-ministri gjerman Zopel u ndal edhe në rëndësine e zgjedhjeve, të cilat sipas tij duhet të jenë të ndershme e demokratike. TIRANE- “Perspektivat e Shqipërisë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.249Z

Ahmetaj: Janë përmirësuar perspektivat për rritje ekonomike

Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka deklaruar të premten se progres-raporti i Komisionit Europian vë në dukje se "Shqipëria ka përmirësuar perspektivat për rritjen e saj ekonomike". "Për sa i përket kriterit ekonomik, raporti vlerëson se, Shqipëria është e përgatitur për të zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.315Z

Rama uron Mustafën: Vendet tona binom për perspektivat e Ballkanit

Kryeministri shqiptar Edi Rama nuk ka vonuar të urojë Isa Mustafën, si kryeministër i ri i Kosovës. Ai i ka nisur një letër homologut të ri kosovar, ku shkruan se marrëdhëniet mes dy vendeve janë gur themeli për të ardhmen. Në letrën e tij kreu i qeverisë thekson se Shqipëria dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.280Z

RCC interviston qytetarët për perspektivat e tyre në jetë

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC), duke punuar drejt prosperitetit të qytetarëve të Evropës Juglindore, nesër (e enjte) organizon një aktivitet duke dalur në rrugë për të pyetur qytetarët se si ndihen me jetën e tyre, perspektivat e tyre në punë apo mungesën e perspektivës. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.548Z

BQE Perspektivat ekonomike te pasigurta

Të dhënat më të fundit makroekonomike janë konsideruar nga kreu i BQE si të paqarta dhe sinjalizojnë një pasiguri për perspektivat ekonomike të monedhës euro, por situata financiare e tregjeve është përmirësuar dukshëm n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.576Z

G99, tryezë për perspektivat e regjistrimit sipas fesë dhe etnisë

Tiranë, 2 shkurt, NOA Çështja e regjistrimit të ri të popullsisë mbi bazë feje dhe përkatësie etnike qëndron në bazë të diskutimit të një tryeze që po zhvillohet në hotel Tirana International, e organizuar nga G99. E kthyer tashmë në një debat ndër më kryesorët të jetës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.575Z

Gjiknuri: Turizmi dhe industria dy perspektivat kryesore të Vlorës

Turizmi dhe industria janë dy nga perspektivat kryesore të qytetit të Vlorës. Kjo është oferta që ofrojnë socialistët për qytetin bregdetar dhe që është bërë e njohur gjatë një takimi që drejtuesi politik i qarkut të Vlorës, Damian Gjiknuri ka zhvilluar në dy prej bizneseve të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama