Rezultate te kerkimit per termin: +Peru

Meta: total 707 / total_found 707 / time 0.000 / keyword[0] peru / docs[0] 707 / hits[0] 935 /
Garë e pazakontë në Peru, Bolt më i shpejtë se një mototaksi! (Video)
  • 2019-04-03

Garë e pazakontë në Peru, Bolt më i shpejtë se një mototaksi! (Video)

Fiton Usain Bolt apo një mototaksi? Gara e pazakontë u zhvillua në kryeqytetin e Perusë, Lima, aty ku kampioni i padiskutueshëm i atletikës gjendej për një fushatë reklamuese. Njeriu më i shpejtë i të gjitha kohërave sërish doli fitimtar, madje duke u shkëputur që në sekondat e par

Maduro falënderon Turqinë, Rusinë dhe Kinën; përzë amerikanët
  • 2019-01-25

Maduro falënderon Turqinë, Rusinë dhe Kinën; përzë amerikanët

Nicolas Maduro, presidenti venezuelas i braktisur nga perëndimi, ka falënderuar Turqinë, Rusinë dhe Kinën për mbështetjen e tyre kundrejt shpalljes së kreut të Asamblesë Kombëtare të Venezuelës dhe liderit opozitar Juan Guaido, si president i përkohshëm i vendit. Në një postim në

No Pic available
  • 2018-12-28

Poetja nga Argjentina vlerësohet me çmimin Atjon Zhiti

Poete, shkrimtare e një personazh i njohur i kulturës argjentinase Susana Roberts është vlerësuar nga Shoqata Ndërkombëtare e shkrimtarëve IWA BOGDANI me çmimin Atjon V. Zhiti. Ky vlerësim u shoqërua me motivacionin: për pasionin dhe sinqeritetin artistik në krijimtari. Ky është çmim

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave
  • 2018-11-19

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave

Ngritja e peshave ju mbron nga ataku i papritur në zemër më shumë se vrapi apo çiklizmi. Ky është rezultati befasues që sugjeron një studim i ri mbi sëmundjet kardiovaskulare. Të dyja llojet e stërvitjes përmirësojnë masat kryesore të shëndetit kardiovaskular, por peshëngritja ësh

7 hotelet më ekstravagante në botë (Foto)
  • 2018-10-08

7 hotelet më ekstravagante në botë (Foto)

Nga dhomat luksoze tek një tunel lufte, ose një banesë eskimeze qelqi për të parë dritat e veriut në Lapland, e deri tek një suitë në një avion. Këto janë disa prej hoteleve ku sigurohet akomodimi më i pabesueshëm dhe që janë publikuar nga TripAdvisor. Spitbank Fort Portsmouth, Brit

Gary-Seberg, një histori e pazakontë dashurie
  • 2018-09-10

Gary-Seberg, një histori e pazakontë dashurie

Luan Rama Romen Gari (Roman Gary) ishte gjithashtu shkrimtari i pasionuar pas kinematografisë dhe ndoshta ngaqë ai ra në dashuri, u martua me një nga aktoret më në zë amerikane të viteve 60-të dhe veçanërisht të Valës së Re franceze, Jean Seberg, me një rol të mrekullueshëm në film

Vallëzimet diplomatike: 7 rastet kur politikanët provuan të ndiqnin ritmin
  • 2018-09-05

Vallëzimet diplomatike: 7 rastet kur politikanët provuan të ndiqnin ritmin

Ministrja e Jashtme austriake ka vlerësuar meritat e vallëzimit diplomatik më pak se dy javë pasi kërceu me Vladimir Putin në dasmën e saj, por ky nuk është rasti i vetëm kur politikanët kanë veshur këpucët e vallëzimit. Diplomacia është shumë më tepër sesa paraqitja me shënime