Rezultate te kerkimit per termin: +Peru

Meta: total 680 / total_found 680 / time 0.000 / keyword[0] peru / docs[0] 680 / hits[0] 901 /
No Pic available
  • 2017-06-05

El Dorado, e vërteta prapa legjendës

Ëndrra e El Dorados, një qytet i humbur me flori, çoi shumë konkuistadorë drejt një kërkimi të pafrutshëm nëpër pyjet dhe malet e Amerikës së Jugut. Por gjithçka ishte thjeshtë dëshirë e ethshme. I florinjti në të vërtetë nuk ishte një vend, por një person siç e konfirmojnë

No Pic available
  • 2017-06-03

Peru, ushtarët në luftë me dallgët, i përpin deti

Katër ushtarë peruanë humbën jetën pasi u përpinë nga dallgët e fuqishme të detit në një plazh afër kryeqytetit Lima. Ushtarët kishin vendosur të hynin të laheshin pas një vrapimi të gjatë nëpër breg. Pesë ushtarë të tjerë mbetën të plagosur. Edhe një helikopter u përfshi

5 misteret më të habitshëm të njerëzimit
  • 2017-05-31

5 misteret më të habitshëm të njerëzimit

Njeriu si qenia më e përkryer ka zbuluar gjërat më të mëdha që sot ne i përdorim në jetën e përditshme. Shkenca është zhvilluar së bashku me njeriun duke revolucionarizuar teknologjinë. Sot çdo gjë është smart (inteligjente), ne mund të përdorim teknologjinë e touch (çdo gjë

No Pic available
  • 2017-05-30

Tabela/ Shtetet më të pasura dhe më të varfra dhe ku renditet Shqipëria

A e dini cilat janë shtetet më të pasura dhe më të varfra, ku paraja ka më shumë vlerë, dhe ku renditet Shqipëria? Për të renditur vendet më të pasura dhe më të varfra për 2016-n, Global Finance ka marrë në konsideratë Prodhimin e Brendshëm Bruto për frymë, i rregulluar me fuqi

Studimi, edhe meshkujt mund të preken nga kanceri i gjirit
  • 2017-05-04

Studimi, edhe meshkujt mund të preken nga kanceri i gjirit

Kur bëhet fjalë për kancerin e gjirit automatikisht të shkon mendja te një grua. Në fakt, të dhënat tregojnë se mund të preken edhe meshkujt, ndonjëse në një numër shumë të kufizuar Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Si

No Pic available
  • 2017-04-21

Skandal në parukeritë e Tiranës, me mbushjen e buzëve dhe rrudhave

Mjekët: Injektimi i gabuar i botoksit shkakton paralizë të nervit facial Fiks Fare risolli edhe një herë në vëmendje të publikut se si mashtrohen pacientët-klientë nga sallone bukurie, ku bashkë me lyerjen e thonjve dhe krehjen e flokëve u ofrohet edhe mbushja e buzëve me silikon dhe mb

No Pic available
  • 2017-04-21

Skandali në parukeritë e Tiranës: Si mashtrohen pacientët-klientë

Fiks Fare risolli edhe njëherë në vëmendje të publikut sesi mashtrohen pacientët-klientë nga sallone bukurie, ku bashkë me lyerjen e thonjve dhe krehjen e flokëve, u ofrohet edhe mbushja e buzëve me silikon dhe mbushja e rrudhave me botoks. Injektimi i acidit hialuronik, fillers-at dhe bot