Rezultate te kerkimit per termin: +Peruja

Total: 338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.107Z

Kolumbia e Peruja hapin kufirin me Ekuadorin

Kolumbia dhe Peruja rihapen kufirin me Ekuadorin i bllokuar pas pengmarrjes se presidenteti ekuadorian Rafael Korrea nga 800 police qe protestonin kunder shkurtimeve ekonomike te ndermarra prej tij. Kolumbia dhe Peruja mbyllen kufijte me Ekuadorin ne shenje mbeshtetjeje per presidentin Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.802Z

Peruja, skuadra e fundit e kualifikuar në Botëror

Peruja fitoi 2-0 në ndeshjen e dytë play off me Zelandën e Re dhe kualifikohet në Botëror, duke kompletuar mozaikun prej 32 skuadrash që do të marrin pjesë në eventin më të rëndësishëm sportiv të vitit të ardhshëm në Rusi. Në Estadio Nacional, në kryeqytetin Lima, vendasit shënu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.345Z

Falklands Peruja nuk pranon luftanijen britanike

Peruja anulloi një vizitë nga një frigatë e flotës britanike, si shenjë solidariteti me Argjentinën, në debatin mbi sovranitetin e ishujve Falklands. HMS Montrose, e cila ndodhet në mision në ujrat e Oqeanit Paqësor, duhet të ankor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.162Z

VIDEO +18/ Nëse Peruja shkon në Botërordal nudo, modelja mban premtimin

Do zhvishem nudo përpara kameras nëse Peruja arrin të kualifikohet në Rusi 2018, ky ishte premtimi i një modeleje nga Peruja. Në një emision të drejtpërdrejtë, Aida Martinez mbajti premtimin duke u shfaqur krejtësisht lakuriq. Peruja merr pjesë në Kupën e Botës pas 36 viteve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.454Z

Peruja e treta e Kupes se Amerikes

Peruja zë vendin e tretë në podiumin e Kupës së Amerikës pasi ka mundfur 4-1 Venezuelën, në garën për vendin e tretë e të katërt në stadiumin “Siudad de la Plata”. Shirok zhbllokon rezultatin në fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.486Z

Peruja dhe Kili, ne skandal spiunazhi

Nje perplasje e re diplomatike eshte regjistruar mes Peruse dhe Kilit pasi nje gjykate peruane urdheroi arrestin e dy oficereve kiliene te akuzuar per spiunazh. Gjykata i akuzoi dy ushtaraket se paguanin nje oficer te forcave ajrore peruane qe t’iu jepte informacione sekrete. Ofic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.584Z

Trafik droge nga Peruja Holanda dhe Shqiperia 45 te arrestuar ne Itali

Shkaterrohet nje bande kriminale qe merrej me trafik droge nga Peruja Holanda dhe Shqiperia lende narkotike e cila perfundonte ne Milano te Italise dhe me konkretisht ne zonen e rruges Padovabr br Efektivet e policise se Milanos arrestuan 45 persona gjate pasdites se djeshme e marte bazuar ne heti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama