Rezultate te kerkimit per termin: +Perus

Meta: total 370 / total_found 370 / time 0.000 / keyword[0] perus / docs[0] 370 / hits[0] 481 /
Garë e pazakontë në Peru, Bolt më i shpejtë se një mototaksi! (Video)
  • 2019-04-03

Garë e pazakontë në Peru, Bolt më i shpejtë se një mototaksi! (Video)

Fiton Usain Bolt apo një mototaksi? Gara e pazakontë u zhvillua në kryeqytetin e Perusë, Lima, aty ku kampioni i padiskutueshëm i atletikës gjendej për një fushatë reklamuese. Njeriu më i shpejtë i të gjitha kohërave sërish doli fitimtar, madje duke u shkëputur që në sekondat e par

FIFA The Best 2018, Modric thyen mitin e dyshes Mesi-Ronaldo
  • 2018-09-25

FIFA The Best 2018, Modric thyen mitin e dyshes Mesi-Ronaldo

Hegjemonia Ronaldo-Messi prishet nga Luka Modric. Ashtu siç edhe parashikohej mesfushori kroat u shpall lojtari më i mirë i vitit 2018 në mbrëmjen gala të FIFA-s që u mbajt në Londër. Fitues i Champions League me Realin e Madridit dhe nënkampion bote me Kroacinë në Rusi, Modric bëri të

Kampionët e Botës sfidojnë Holandën e Koeman, fitorja objektivi i vetëm
  • 2018-09-09

Kampionët e Botës sfidojnë Holandën e Koeman, fitorja objektivi i vetëm

Franca rikthehet në Stade de France tashmë si kampionia e re e Botës. Pas sfidës së parë ndaj Gjermanisë në Munich, skuadra e Deschamps do të sfidojë sot në Paris, Holandën e Ronald Koeman në takimin e dytë të grupit 1 të Ligës A në Nations League. Tulipanët do të ishin të këna

Avioni me 58 pasagjerë bën ulje emergjente pa rrotën e parë (Video)
  • 2018-08-20

Avioni me 58 pasagjerë bën ulje emergjente pa rrotën e parë (Video)

Një avion charter bëri një ulje emergjente tepër të rrezikshme në aeroportin ndërkombëtar Jorge Chavez në kryeqytetin e Perusë, Lima. Avioni kishte humbur në ajër rrotën e përparme, duke rrëshqitur në pistë në mënyrë të frikshme, teksa zjarrfikëset vunë në kontroll flakët q

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit
  • 2018-08-19

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit

Ekuadori ka vendosur rregulla të reja më të ashpra për të ndalur emigrantët venezuelas që duan të hyjnë në vend pa pasaportë dhe vendimi ka shkaktuar bllokimin e mijëra njerëzve në Kolumbinë fqinje. Vendimi i Ekuadorit për të mbyllur kufirin për ata pa pasaporta hyri në fuqi të s

Sulmi me dron, befason Maduro: Do pranoja ndihmën e FBI për hetimin!
  • 2018-08-12

Sulmi me dron, befason Maduro: Do pranoja ndihmën e FBI për hetimin!

Presidenti venezuelian Nicolás Maduro ka thënë se do të lejojë agjentët e FBI të SHBA të hyjnë në vend që të ndihmojnë në hetimin e tentativës së vrasjes kundër tij një javë më parë. Presidenti tha se besonte se njerëzit e përfshirë janë fshehur në Florida, Peru dhe Kolumbi

Roberto Bolano: Problemet e mia me Venezuelën
  • 2018-06-26

Roberto Bolano: Problemet e mia me Venezuelën

Gjithmonë e kam pasur problem Venezuelën. Problemi me të ka qenë qysh në fëmini, për shkak të edukimit tim rrëmujë. Problem i vogël, por gjithsesi problem. Thelbi i këtij problemi është i natyrës verbale dhe gjeografike. Gjithashtu, ka mundësi të jetë edhe për një lloj disleksie