Rezultate te kerkimit per termin: +Peruxha

Total: 50
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.345Z

Itali/ Sërish lëkundje tërmeti, tronditje në Peruxha

Një lëkundje sizmike prej 4.3 ballë është regjistruar në orën 3:34 të mëngjesit të sotëm në provincën e Peruxhës, në Itali, me epiqendër të lokalizuar në 11 km thellësi. Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave tërmeti është ndjerë kryesisht në zonën e N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Dy tërmete godasin Italinë, pa viktima apo dëme

Dy trmete me fuqi 2.5 dhe 2.7 ball t shkalls Rihter kan goditur gjat nats Italin, por pr fat t mir pa shkaktuar viktima apo dme materiale. Lajmin e bjn t ditur mediat italiane, sipas t cilave lkundjet sizmike u ndjen n qytetet Peruxha dhe Pezaro-Urbino.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.231Z

Itali Knox e Sollecito mbeten ne burg

Studentja amerikane Amanda Knox dhe ish-i dashuri i saj Raffaele Sollecito vranë Meredith Kercher. Kështu ka deklaruar në Gjykatën e Apelit të Italisë i dënuari i parë për vrasjen e studentes britanike, Rudy Guede. Në sallën e gjyq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.997Z

Itali, dy trmete trondisin vendin

Dy lëkundje tërmeti kanë tronditur gjatë natës rajonet e Umbrias dhe Markes, në Itali, për fat të mirë pa shkaktuar viktima. Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave lëkundjet sizmike u ndjenë në qytetet Peruxha dhe Pezaro-Urbino. Të njëjtat burime shtoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.878Z

Rinasi i rikthehet normalitetit, fluturime në të gjitha destinacionet

TIRANE- Rinas, fluturime në të gjitha destinacionet Ora: 22:22- I rikthehet normalitetit Aeroportit Ndërkombëtar të Rinasit. Sipas njoftimit më të fundit nga ky aeroport bëhet i ditur se nga Rinasi në orët e mbrëmjes është nisur edhe avioni në drejtim të Londrës. Më herët gjatë di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.107Z

Per 20 vjet mbante mesha por nuk ishte prift

Ka mbajtur per 20 vjet mesha dhe rrefime por nuk ishte prift. Jane te shokuar njerezit e Fane nje lokalitet i vogel ne Itali te mesuar te prisnin me dashuri dhe simpati at Tomasin i cili i kishte mashtruar te gjithe. Prifti i rreme eshte zbuluar rastesisht kur ka shkuar ne spital per d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.469Z

Te tjera lekundje termeti ne Itali

brbrPor ankthi per banoret e Italise Qendrore duket se nuk ka marre fund pasi toka vazhdon te dridhet Gjate dites jane ndiere te tjera lekundje termeti qe kane shkaktuar panik tek qytetaret ne rruge Megjithate lekundjet kane qene me te lehta krahasor me termetin shkaterrimtar dhe me magnitude 27 d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama