Rezultate te kerkimit per termin: +Peshngritjes

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Prkrahet peshngritja kosovare

Federata e Peshngritjes e Kosovs ka marr pjes pr her t par n Kampionatin botror t peshngritjes me t drejta t barabarta me shtetet tjera, i cili u mbajt n Seul dhe Goyang t Kores Jugore prej dats 17 deri m 27 nntor. Delegacioni i FPNK, i cili prbhej nga Ali Sekiraa, kryetar, Astrit Hasani, sekretar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.614Z

Ulet denimi per peshengritesin Qerimaj

Komisioni i Apelit në Federatën Botërore të Peshngritjes e ka ulur në 11 muaj dënimin 2-vjeçar të Erkan Qerimajt, vendim ky që lë përfundimisht shkodranin jashtë Lojrave Olimpike Londër 2012. 24-vjeçari rezultoi po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.477Z

Boterori i Peshngritjes triumfon Maneza

Shtangistja nga Kazakistani Maiya Maneza ka triumfuar ne garen per femra ne peshen 63 kg. 24 vjecarja ka thyer rekordin boteror per kete kategori duke marre edhe medaljen e arte. Maneza ka qene impresionuese ne proven e pare ne shtytje duke ngritur 136 kg ndersa me pas provoi 143kg duke thyer me 1 k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.481Z

KOKSH, Ademi: kam mbeshtetjen e olimpisteve

Esat Ademi, ish-presidenti i Federates Shqiptare te Peshngritjes dhe kandidat per postin e presidentit te Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar, tregon ate qe ai kerkon te beje nese do te arrije te fitoje keto zgjedhje, nje gare te cilen e krahason edhe me sportin e tij, peshengritjen. Gar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.431Z

Dyshohet per nje tjeter peshengrites shqiptar me doping

0 brbr brbrDyshohet se nje tjeter peshengrites shqiptar te kete dale pozitiv ne testin e pare antidopingbrbr brbrDrejtues te Federates Shqiptare te Peshengritjes nuk kane dhene asnje deklarate dhe nuk behet i ditur emri i tijbrbr brbrNese do te behet zyrtare do te ishte peshengritesi i trete brenda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.826Z

Peshengritje turkja Tajlan thyhen rekordin

Peshngritesja turke Nurxhan Tajlan ka thyer rekordin boteror ne stilin e shtytjes duke fituar medaljen e arte ne kategorine 48 kg per femra ne boterorin e peshngritjes qe po zhvillohet ne Antalja. Tajlan zuri vendin e pare ne stilin e shkeputjes me 93 kg nderkohe qe me 121 kg te ngritura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.905Z

Esat Ademi ne Federaten Boterore te Peshngritjes

Esat Ademi, presidenti i Federates Shqiptare te Peshengritjes eshte zgjedhur anetar i Bordit Ekzekutiv te Federates Boterore te ketij sporti. Esat Ademi eshte edhe anetar i komitetit drejtues te Federates evropiane si dhe president i federates mesdhetare te peshengritjes.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama