Rezultate te kerkimit per termin: +Peshngritjes

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] peshngritjes / docs[0] 36 / hits[0] 51 /
Fund i trishtë për ish-kampionen e botës, Romela Begaj dënohet me
  • 2019-01-24

Fund i trishtë për ish-kampionen e botës, Romela Begaj dënohet me

Në dhjetor të 2017-ës, Romela Begaj e ngriti flamurin shqiptar në majën e botës duke fituar medaljen e artë në Botërorin e peshëngritjes, që u zhvillua në Anaheim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por vetëm një muaj më pas, në 16 janar 2018, shtangistja kuqezi mori një godit

Godelli humbet botërorin, SHBA i refuzon vizën
  • 2017-11-04

Godelli humbet botërorin, SHBA i refuzon vizën

Daniel Godelli është përfundimisht jashtë botërorit të peshngritjes që do të zhvillohet në fundin e muajit nëntor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ditën e premte sportisi ka marrë refuzimin e dytë brenda pak ditësh nga Ambasada e SHBA. Top Channel ka mundur të sigurojë përgjig

Peshëngritja, Gjoza: Sportistët të pafajshëm, akuza mjekëve grekë
  • 2015-04-07

Peshëngritja, Gjoza: Sportistët të pafajshëm, akuza mjekëve grekë

Për herë të parë pas zyrtarizimit të skandalit më të madh të historisë së peshngritjes shqiptare, presidenti i kësaj federate Elez Gjoza, nga të paktit të mbetur ende pa dhënë dorëheqjen, tregon versionin dhe dyshimet e tij rreth asaj që ka ndodhur me sportistët në Greqi. "Ushqi

2 vjet pezullim per Godellin dhe Begajn 8 per Pulakun
  • 2015-04-04

2 vjet pezullim per Godellin dhe Begajn 8 per Pulakun

0 brbr brbrPerjashtim per peshengritesit shqiptarebrbr brbrFederata Boterore e Peshngritjes ka ndeshkuar Daniel Godellin Romela Begajn dhe Hysen Pulaku te cilet rezultuan pozitive ne analizat antidoping te kryera pas boterorit te Kazakistanitbrbr brbrGodelli dhe Begaj jane ndeshkuar me nga 2 vite n

Dyshohet per nje tjeter peshengrites shqiptar me doping
  • 2014-12-11

Dyshohet per nje tjeter peshengrites shqiptar me doping

0 brbr brbrDyshohet se nje tjeter peshengrites shqiptar te kete dale pozitiv ne testin e pare antidopingbrbr brbrDrejtues te Federates Shqiptare te Peshengritjes nuk kane dhene asnje deklarate dhe nuk behet i ditur emri i tijbrbr brbrNese do te behet zyrtare do te ishte peshengritesi i trete brenda

No Pic available
  • 2014-11-17

Daniel Godelli: Tani dua të fitoj çdo garë ku do të marr pjesë

TIRANE- Kampioni i Botës në peshëngritje, Daniel Godelli, rrëfën në një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare, rrugën e gjatë drejt titujve por edhe ambicjen që i ka dhënë pikërisht çmimi i fundut. &ldquo

Kompleksi Dinamo shndërrohet në
  • 2014-05-04

Kompleksi Dinamo shndërrohet në "Tirana Olimpik Park"

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Nikolla: "3 orë fiskulture në shkolla" Fjala e Kryeministrit Rama me sportistet TIRANE -  Një kompleks i plotë do të mbledhë bashkë të gjitha strukturat zinxhirë të sportit, federa