Rezultate te kerkimit per termin: +Pesha

Meta: total 1000 / total_found 5048 / time 0.002 / keyword[0] pesha / docs[0] 5048 / hits[0] 6387 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Pesha e shtuar e votës kundër

Mesazh i Aleancës Popullore Shifrat e ulëta të pjesëmarrjes në zgjedhje po e bëjnë edhe më të rëndësishme çdo votë të hedhur në kutitë e votimit. Përqindja e votimit shqetësoi edhe liderët partiakë, të cilët bën thirrje me insistem për të shprehur vullnetin për Kuvendin e a

No Pic available
  • 2017-06-21

Tre trafikantë braktisin çantat me drogë, sekuestrohen 39 kg kanabis

Policia kufitare e Kakavijës ka sekuestruar një sasi prej 39 kilogramë kanabis sativa. Droga u gjet gjatë patrullimit në kufirin e gjelbër mbi fshatin Kakavije, në rrugën drejt liqenit të këtij fshati. Janë  konstatuar 3 persona, dy prej të cilëve transportonin dy  çanta shpi

No Pic available
  • 2017-06-21

Peshonte 266 kg, vdes nga organi gjenital

Një grua e shkatërruar vëzhgoi djalin e saj të vdiste nga një kancer i rrallë në penisin e tij, ndërsa nuk iu bënë dot as skanimet e nevojshme për shkak se ishte shumë i shëndoshë për tu vendosur në skaner. Paul Humphrey, 37 vjeç, nga Grimsby, Lincs, peshonte 266 kg kur u diagnostik

Eksportet në rritje. Në 5 muaj, 120 milionë euro
  • 2017-06-20

Eksportet në rritje. Në 5 muaj, 120 milionë euro

Eksportet u rritën për të pestin muaj me radhë në ritëm dyshifror, duke rekuperuar plotësisht rënien në dy vitet e shkuara. Të dhënat zyrtare nga Instituti i Statistikave tregojnë se për 5 muajt e parë të vitit, Shqipëria eksportoi 111 miliardë lekë mallra në tregjet e huaja, ose

Shqiptarët, populli që shpenzon më shumë për ushqime në Europë
  • 2017-06-19

Shqiptarët, populli që shpenzon më shumë për ushqime në Europë

Shqipëria mund të ketë çmime më të lira se në shumë vende të Europës, por të ardhurat e ulëta, që marrin në raport me vendet e tjera, bëjnë që ata të shpenzojnë një pjesë të konsiderueshme të buxhetit për të siguruar nevojat minimale jetësore të të ushqyerit. Sipas të dh

No Pic available
  • 2017-06-10

Disa të fshehta për të ndalur urinë, kur e kemi tepruar me të ngrënën

Për tu çliruar nga uria, fillimisht duhet të kuptojmë disa faktorë të tipit psikologjik. Bëhet fjalë për frenimin e urisë nervore, ose nxitjen e teprimit me të ngrënën, duke u zhytur kështu në një rreth vicioz, nga i cili duket e pamundur të dalësh. Dëshira për tu dobësuar nuk

Sfida me Izraelin, Sadiku: Për ne është si një finale
  • 2017-06-09

Sfida me Izraelin, Sadiku: Për ne është si një finale

I gatshëm për të dhënë maksimumin dhe për të luftuar për një fanellë titullari me Sokol Cikalleshin. Armando Sadiku e ka lënë pas dëmtimin dhe kërkon gol ndaj Izraelit edhe pse e ka të qartë se vetëm një mes tij dhe Cikalleshit do ta nisi sfidën që nga minuta e parë në vijën e