Rezultate te kerkimit per termin: +Peshkopi

Meta: total 1000 / total_found 4583 / time 0.002 / keyword[0] peshkopi / docs[0] 4583 / hits[0] 7224 /
No Pic available
  • 2019-04-04

TVSH për qumështin, ish-deputeti Çuçit: Ngjitu në Radomirë, shih ku e zhytët blegtorinë!

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka vizituar sot një familje fermerësh në Dibër dhe prej andej i ka dërguar një mesazh qeverisë, që të reflektojë duke hequr dorë nga ulja e rimbursimit të TVSH-së, nga 20% në 6%, sipas ligjit që hyri në fuqi më 1 janar. Spahiu gjithashtu e fton

Vrau kunatën dhe e hodhi në ferra, zbulohet video si u kap në hotel vrasësi
  • 2019-03-22

Vrau kunatën dhe e hodhi në ferra, zbulohet video si u kap në hotel vrasësi

Ky është momenti kur Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë futen në një hotel në Peshkopi ku ishte fshehur Dashamir Xhepa dhe e arrestojnë. Xhepa, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasjen e kunatës së tij, Lirie Xhepa, në 13 shkurt, pranë kodrave të liqenit të Sharrës u arrestua mes

Basha në Peshkopi, Lefter Maliqi i zë karrigen në Kuvend
  • 2019-03-13

Basha në Peshkopi, Lefter Maliqi i zë karrigen në Kuvend

Në një kohë që kreu i PD, Lulzim Basha ndodhet në turin e takimeve në Peshkopi, në karrigen e tij në Parlament është ulur deputeti i ri i opozitës nga lista e PD, Lefter Maliqi. Lefter Maliqi tha nga foltorja e Kuvendit se mandatin e deputetit e ka pranuar pasi PD i ka disa borxhe atij. N

Çifti që humbi jetën në aksident, la pas 4 vajza të mitura
  • 2019-03-11

Çifti që humbi jetën në aksident, la pas 4 vajza të mitura

Burrë dhe grua humbën jetën në një aksident tragjik pasditen e kësaj të shtune, në Peshkopi. Viktimat janë Gentjan Karazajmi 34 vjeç dhe bashkëshortja e tij Klodiana rreth 30 vjeçe. Aksidenti u shënua teksa një person me makinë, përplasi motorin me të cilën udhëtonin dy bashkësho

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së
  • 2019-03-10

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së

Në gazetën DITA është publikuar sot pjesa e dytë e intervistës me deputetin socialist Spartak Brahon për raportin e operativit të Sigurimit, Ali Anadolli mbi rekrutimin e Sali Berishës nga UDB-ja serbe. Baba Taku i njohur për çantën e zezë, pasi kishte ngritur akuza tepër të rënda n

Aksident tragjik në Peshkopi, humbin jetën burrë dhe grua
  • 2019-03-10

Aksident tragjik në Peshkopi, humbin jetën burrë dhe grua

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një çifti bashkëshortësh ka ndodhur në Dibër. Aksidenti mësohet se ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor Maqellarë-Peshkopi. Një automjet është përplasur me një motor, ku për pasojë kanë mbetur të vdekur një çift bashkëshortësh

Dhuratë për 7 mars, mësuesja transferohet nga Peshkopia në një zonë të thellë të Dibrës (Video)
  • 2019-03-07

Dhuratë për 7 mars, mësuesja transferohet nga Peshkopia në një zonë të thellë të Dibrës (Video)

Qytetari dixhital ka denoncuar sërish te ish-kryeministri Sali Berisha. Në një postim në Facebook, Berisha ngre shqetësimin në lidhje me transferimin e një mësueseje në kundërshtim me ligjin. Në videon e publikuar shfaqet një mësuese e gjimnazit Said Najdeni në Peshkopi, e cila një d