Rezultate te kerkimit per termin: +Peshkopi

Total: 4592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.409Z

Shkarkohet Peshkopi i Kosovës

Prishtinë, 11 Shkurt NOA - Një nga peshkopët më të njohur të Kishës Ortodokse serbe, Artemije, do të shkarkohet nga posti. Kështu njoftojnë gazetat në Beograd, të cilat u referohen të dhënave nga patriarkana. Peshkopi, i cili është përgjegjës për Kosovën, akuzohet për sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.240Z

Kosove, peshkopi Artemije do shkarkohet

Peshkopi pergjegjes per Kosoven i Kishes Ortodokse Serbe, Artemije, do te shkarkohet pasi akuzohet per abuzim me ane te detyres. Lajmin e bejne te ditur mediat serbe, sipas te cilave peshkopi akuzohet per pasurim te paligjshem dhe shpenzime te tepruara. Per kete arsye, deklarojne burimet,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.373Z

Peshkopi Janullatos: Jo, nënshtetësinë shqiptare

Sejfi ProtopapaPeshkopi grek Janullatos do të kërkonte nënshtetësinë shqiptare për të siguruar postin e tij si Kryepeshkop i Kishës Ortodokse Autoqefale shqiptare për vete, si edhe për peshkopët e tjerë grekë, që do të vijonin në postin e tij. Peshkopi grek ka kërkuar mbështetjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.789Z

Gjinushi ne Peshkopi

Kryetari i Partise Social Demokrate, Skender Gjinushi gjate turit te tij elektoral ne Peshkopi ka deklaruar se Shqiperise i duhet nje qeveri qe te zbatoje ligjin dhe jo ta shkele ate. “Qellimi eshte vendosja ne vend e nje qevrisjeje ndryshe qe lufton korrupsionin dhe nuk bashkepuno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.294Z

Peshkopi, bora mbulon qarkun

 PESHKOPI - Mbrëmja e së mërkurës ka zbardhur Qarkun e Dibrës. Reshjet e dëborës shkaktuar nga temperaturat e ulëta kanë mbuluar jo vetëm zonat e thella, por dhe qytetet. Megjithëse trashësia e saj deri në orët e mesnatës nuk ishte e lartë mësohet se janë krijuar vështirësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.721Z

Ak takime ne Peshkopi

E diel 15 Prill 2012 1342 Kryetari i Aleances Kuq e Zi Kreshnik SpahiuKryetari i aleances Kuq e Zi Kreshnik Spahiu nga Dibra ka akuzuar qeverine se ka mashtruar banoret e zones dhe se ka grabitur edhe fondet e rruges se arbrit. Gjate takimit te zhvilluar ne peshkopi me mbeshtetesit e kesaj pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.488Z

Berisha në Peshkopi: Së shpejti me Universitet

Me fillimin e vitit të ri akademik, në Peshkopi do të hapet një Universitet i ri. Kryeministri Berisha e pohoi këtë gjatë inaugurimit të disa segmenteve rrugore në këtë zonë. PESHKOPI- Pas inaugurimit për fillimin e punimeve për rrugën e “Arbrit”, kryeministri Berisha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama