Rezultate te kerkimit per termin: +Peter

Meta: total 1000 / total_found 5886 / time 0.003 / keyword[0] peter / docs[0] 5886 / hits[0] 7756 /
Plani i Dukës, timoni i kuqezinjve mund ti besohet ish-trajnerit të Kukësit
  • 2019-04-01

Plani i Dukës, timoni i kuqezinjve mund ti besohet ish-trajnerit të Kukësit

Largimi i Kristian Panuçit duket se është harruar në kampin kuqezi, por gjithsesi kombëtarja është e kapluar nga ethet e procesit të zgjedhjes së trajnerit të ri. Shumë emra përfliten për të marrë postin e drejtuesit, por një prapaskenë e zbulua rnga Panorama bën kandidat potencial

Gjyqtarë nga Sllovenia për sfidën Andorra-Shqipëri
  • 2019-03-25

Gjyqtarë nga Sllovenia për sfidën Andorra-Shqipëri

Shqipëria do të luajë sot takimin e dytë të edicionit të eliminatoreve të Europianit 2020, me sfidën përballë Andorrës në transfertë, ku fitorja është një detyrim. UEFA ka njoftuar edhe listën e arbitrave që janë përzgjedhur për të vënë drejtësi në sfidën e Andorrës dhe b

Analisti befason: Kemi një politikan psikopat! Po, për atë e kam fjalën!
  • 2019-03-20

Analisti befason: Kemi një politikan psikopat! Po, për atë e kam fjalën!

Nga Mustafa NANO Ne të gjithë i kemi mbushur mendjen vetes se me të mbushur 18 vjeç, bëhemi automatikisht të rritur dhe harrojmë se në këtë mes kemi të bëjmë me një konvencion. Me fjalë të tjera, nuk është se domosdoshmërisht në këtë moshë bëhemi të rritur. Thjesht kemi rën

No Pic available
  • 2019-03-18

Një meteor 1500 ton shpërtheu mbi Tokë, askush nuk e vuri re

Një meteor shpërtheu mbi Tokë në dhjetor me një forcë sa 10-fishi i bombës së Hiroshimas, por askush nuk e zbuloi atë në atë kohë. Shpërthimi ndodhi më 18 dhjetor 2018, mbi Detin Bering – midis Rusisë dhe Alaskës. Mendohet të jetë shpërthimi i dytë më i madh i meteorëve n

SHBA, ekspertët: Nju Jorku po shkon drejt falimentimit
  • 2019-03-10

SHBA, ekspertët: Nju Jorku po shkon drejt falimentimit

Nju Jork po i afrohet rrezikut të shkatërrimit financiar. Dhe për herë të parë në 40 vjet, spektri i falimentimit kthehet të qëndrojë pezull mbi Big Apple. Është ky alarmi i lëshuar nga ekspertët, sipas të cilave me largimin e kompanive dhe individëve për taksa shumë të larta dhe

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?
  • 2019-03-05

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar për periudhën e verës dhe të dimrit. Për këtë janë të një mendjeje Komisioni i BE-së dhe Parlamenti Europian. Komisionet përkatëse të Parlamentit

Armë gjermane në Jemen, por qeveria nuk ka informacion!
  • 2019-02-27

Armë gjermane në Jemen, por qeveria nuk ka informacion!

Armët gjermane kanë luajtur në Jemen një rol shumë më të madh se sa ka qenë e ditur deri tani. Këtë e zbuloi një ekip gazetarësh me pjesëmarrjen edhe të Deutsche Welles. Qeveria gjermane thotë se nuk ka pasur njohuri për këtë. Një konvoj ushtarak lëviz ngadalë në një rrugë me