Rezultate te kerkimit per termin: +Petersburg

Total: 656
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.463Z

Vazhdojnë protestat edhe në Shën Petersburg

Mijëra njerëz po protestojnë në Shën Petersburg dhe në Moskë kundër fitores së partisë së Vlladimir Putinit në zgjedhjet parlamentare. Rreth 10 mijë persona janë mbledhur në sheshin Pionerskaja në Shën Petersburg,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.452Z

Shën Petersburg 1914: Dera për te një epokë tjetër

Ndërsa Europa po përgatitej të shpërthente në një luftë të përgjakshme shumëvjeçare, viti 1914 qe viti i fundit i Epokës së Bukur. Në Shën Petersburg jetonin krah njëri-tjetrit varfanjakët e panumërt dhe pasunarët e mëdhenj, dhe pati edhe një turne ndërkombëtar shahu… St

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.948Z

Imazhe të rënda nga sulmi terrorist në Shën Petersburg

Një shpërthim i fuqishëm me bombë ka tronditur qytetin rus Shën Petersburg, duke lënë pas 10 të vdekur dhe 50 persona të plagosur.   Imazhet e postuara në rrjetet sociale tregojnë persona të shtrirë pranë zonës ku ndodhi shpërthimi, ndërsa persona të gjakosur janë të shtrir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.927Z

Rusi, Shën Petersburg ndalon protestat

Bashkia e qytetit të dytë më të madh në Rusi, Shën Petersburg kërkon të shmangë demonstratat në pikat turistike duke kërkuar ndalimin e tyre. Me qindra njerëz dolën rrugëve duke thënë se ky qëndrim i autoriteteve c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.404Z

Shërbimi sekret rus: ISIS përgatiti sulme në Shën Petersburg

Forcat e sigurisë ruse arrestuan shtatë pjesëtarë të Shtetit Islamik që po përgatitnin sulme terroriste në Moskë dhe Shën Petersburg. Sipas Shërbimit të Sigurisë Federale (FSB) shtatë militantët u arrestuan në Ekaterinburg në Rajonin e Uraleve. Kreu i grupit vinte nga Turqia, ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Spalletti n Zenit St. Petersburg

Zenit St. Petersburg ka emruar Luciano Spallettin pr trajner t ri t ekipit, ka njoftuar gjiganti rus t premten. Spalletti ka nnshkruar kontrat trevjeare, mirpo Zenit nuk kat ditura detajet financiare t marrveshjes. Spalletti e zvendson trajnerin e prkohshm Anatoly Davydov, e cili udhhoqi Zenitin d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.758Z

Rusi, Putin: Bomba në Shën Petersburg një akt terrorist

Presidenti rus, Vladimir Putin, tha se shpërthimi i së mërkurës në Shën Petersburg, ishte një akt terrorizmi. Presidenti Putin e bëri këtë deklaratë të enjten në Kremlin gjatë një ceremonie dekorimi të ushtarakëve rusë që shërbyen në Siri. Ai nuk dha më shumë hollësi rreth s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama