Rezultate te kerkimit per termin: +Petrit +Aliaj

Meta: total 277 / total_found 277 / time 0.000 / keyword[0] petrit / docs[0] 13556 / hits[0] 20104 / keyword[1] aliaj / docs[1] 2545 / hits[1] 4970 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2017-04-16

EMRAT/ Blushi: Ja 190 kandidatët për deputetë të LIBRA-s për zgjedhjet e 18 qershorit

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi ka zbardhur emrat e 190 kandidateve që do të përfshihen në listat shumë emërore për zgjedhjet e 18 qershorit, ndërsa shprehet se pret të tjera deri në datë 20 Prill. Vetë Ben Blushi do të kandidojë në Tiranë. NJOFTIMI Sot Bërthama LIBRA mori në shqyrt

No Pic available
  • 2017-03-23

Gjyqtari i Apelit, 47 mijë USD pagesë për konsulencë ligjore nga vëllezërit Balili

Flamur Vezaj- BIRN Hetimi pasuror i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, i nisur në kuadër të ligjit Antimafia ndaj të shumëkërkuarit Klement Balili ka vendosur nën projektor edhe një gjyqtar të Gjykatës së Apelit të Vlorës. Gjatë një hetimi paralel të vitit 2015, gjyqtari Petrit Ali

Akuzat për pasurinë, rrëfehet gjyqtari Aliaj: Ju tregoj si i bëra vilat
  • 2017-02-24

Akuzat për pasurinë, rrëfehet gjyqtari Aliaj: Ju tregoj si i bëra vilat

Në qershor të vitit 2015, Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive kallëzoi penalisht në Prokurori, gjyqtarin e Apelit në Vlorë, Petrit Aliajn për fshehje pasurie, deklarim të rremë, falsifikim dokumentesh, transferta të dyshimta etj. Më 28 shator të 2015, Minis

Ku është Gjin Gjoni ka probleme lekësh, pensioni i gjyqtarëve të Kolegjit shkakton sherr në KLD
  • 2016-12-19

Ku është Gjin Gjoni ka probleme lekësh, pensioni i gjyqtarëve të Kolegjit shkakton sherr në KLD

Procesi i hedhjes së shortit për përzgjedhjen e tetë anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor, më 9 dhjetor 2016, është paraprirë nga një debat i ashpër mes anëtarëve të Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Thelbi i debatit ka qenë përjashtimi nga shorti i disa prej gjyqtarëve, për

Zgjedhja rastësore e Gjin Gjonit, roli i pisët i kunatit të tij dhe shorti me fat
  • 2016-12-18

Zgjedhja rastësore e Gjin Gjonit, roli i pisët i kunatit të tij dhe shorti me fat

Anëtari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Sokol Çomo, ka hedhur dyshime të forta sa i takon procedurës së zgjedhjes së 8 anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor. Mes 90 kandidatëve për 8 vende vakante në gjykatën e zgjedhjeve u zgjodh pikërisht Gjin Gjoni, emri më i lakuar në sist

No Pic available
  • 2016-12-05

EMRAT/ Këta janë 260 drejtuesit e rinj të LSI-së

Pas votimit në Konventën Kombëtare Zgjedhore të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë dalë edhe fituesit e anëtarëve të zgjedhur të Komitetit Drejtues Kombëtar. Në përfundim të procesit të votimit elektronik, mbajtur për dy ditë me radhë në Pallatin e Sportit, Asllan Rusi në Ti