Rezultate te kerkimit per termin: +Petrit +Sinaj

Total: 112
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.754Z

Berat- Fiton kandidati i ASHE-së, Petrit Sinaj

TIRANË, 23 Qershor/ATSH/.- Kandidati i propozuar nga Lëvizja Socialiste për Integrim dhe i mbështetur nga "Aleanca për Shqipërinë Europiane" Petrit Sinaj fitoi garën për kreun e bashkisë së Beratit me 55.18 për qind të votave, kundrejt 44.2 për qind të votave që mori kandidati i koal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.022Z

Berat/ Petrit Sinaj takim me kryetarët e komunave Arbëreshe në Itali

Berat, 23 Tetor/ATSH/-Kryetari i Bashkise Beratit, Petrit Sinaj zhvilloi një takim me tre Kryetare Bashkie nga Rajonet Arbëreshe në Itali.Kryetari Sinaj takoi përkatësisht kryetarët e Komunave Arbereshe , Alessandor Tochi i komunës Civita, Antonio Ponillo i komunës Vaccarizzo Albanese dhe Fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.758Z

Mbyllet numërimi në Berat, Petrit Sinaj fitues me gati 3 mijë vota diferencë

Përfundon numërimi në Berat. Petrit Sinaj, kandidati i Lëvizjes Socialiste për Integrim do të jetë kryebashkaiku i ri për katër vitet e ardhshme. Ai ka mundur në garën e 21 qershorit kandidatin e së djathtës, Kasëm Mahmutaj. Grupet e numërimit kanë numëruar 124 kuti. Petrit Sinaj mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.423Z

Berat, Petrit Sinaj kreu i ri i këshillit të qarkut

BERAT- Petrit Sinaj është zgjedhur sot kryetari i ri i Këshillit të Qarkut të Beratit. Ky i fundit ka marrë 27 vota kundjrejt 24 që ka marrë rivali i tij Pelivan Shatri.Mësohet se kryetari Sinaj ka marrë 3 vota nga opozita. Mbledhja për zgjedhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.753Z

Mbyllet numërimi në Berat, Sinaj fitues, 4 kuti të kontestuara do dërgohen në KQZ

Përfundon numërimi në Berat. Petrit Sinaj, kandidati i Lëvizjes Socialiste për Integrim do të jetë kryebashkaiku i ri për katër vitet e ardhshme. Ai ka mundur në garën e 21 qershorit kandidatin e së djathtës, Kasëm Mahmutaj.Grupet e numërimit kanë numëruar 120 kuti nga 124 të tilla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.373Z

Merr fund problemi i mbetjeve në Berat, Sinaj: Në nëntor nis ndërtimi i landfillit të ri

Papunësia, menaxhimi i mbetjeve, dhe infrastruktura, janë ndër problemet më emergjente në qytetin e Beratit. Në këtë drejtim Bashkia në bashkëpunim me PNUD dhe donatorë të tjerë, po zbaton një sërë projektesh për të përmirësuar jetesën e banorëve. Përmes projektit Fuqizimi Eko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.716Z

Meta bashkëbisedim me të rinjtë në Berat: Më shumë angazhim në politikë

Kreu i LSI dhe kandidati i majtë për bashkinë e Beratit ka zhvilluar një takim me studentë beratas që vazhdojnë studimet e larta në Tiranë. Meta u kërkoi të rinjve të angazhohen më shumë në politikë. Meta: “Shqipëria fiton kur ne matemi me veten tonë, kur ne matemi me ambicie

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama