Rezultate te kerkimit per termin: +Petrit +Vasili

Meta: total 1000 / total_found 6102 / time 0.004 / keyword[0] petrit / docs[0] 14124 / hits[0] 20880 / keyword[1] vasili / docs[1] 7831 / hits[1] 18815 /
Vasili: Do vëmë drejtësi në vend, kryehajduti po rrjep shqiptarët
  • 2019-04-04

Vasili: Do vëmë drejtësi në vend, kryehajduti po rrjep shqiptarët

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të qeverisë. Vasili deklaroi se punësimet po bëhen në bazë të teserave të partisë dhe kjo është arsyeja që po i detyron shqiptarët që të largohen nga vendi. Më tej Vasili thekson se op

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS
  • 2019-04-02

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS

Nga Petrit Vasili Shteti për shkak të puçit politik të kapjes nga Rilindja është shpërbërë strukturalisht,juridikisht dhe moralisht. Kryekauza e opozitës është natyrshëm vetëm e vetëm një: çlirimi i shtetit nga kapja dhe kriminalizimi përmes votës së lirë. Ringritja e shtetit n

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët
  • 2019-03-22

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me audiopërgjimet e Babales. Sipas Vasilit, Rama ka qepur gojën se as i dënon dot kriminelet, as flet dot për ta dhe as

Unaza e Re/ Bllokohet për 4 orë rruga, PD: FNSH kërcënon me arrestime
  • 2019-03-20

Unaza e Re/ Bllokohet për 4 orë rruga, PD: FNSH kërcënon me arrestime

Protesta te Unaza e Re ka përshkallëzuar mbrëmjen e kësaj të hëne, pasi banorët e kësaj zone kanë bllokuar si çdo ditë rrugën. Por protesta e sotme nuk është mbyllur me bllokimin për 1 orë të rrugës, ashtu siç ka ndodhur për më shumë se 100 ditët e fundit. Bllokimi i rrugës

Astiri/ PD-LSI bashkohen në protestë: Nëse ka arrestime, e gjithë Tirana do (VIDEO)
  • 2019-03-20

Astiri/ PD-LSI bashkohen në protestë: Nëse ka arrestime, e gjithë Tirana do (VIDEO)

Pas tejkalimit të parashikimeve ditën e djeshme, kur e bllokuan aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta te sheshi Shqiponja për 4 orë, banorët e Astirit kanë dalë sërish sot në protestë. Tensioni i ditës së djeshme ku ata pretendonin se ishin rrethuar nga policia dhe FNSH që kishte m

Vasili tregon raportin e OSBE për blerjen e votave
  • 2019-03-11

Vasili tregon raportin e OSBE për blerjen e votave

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili  ka publikuar pasditen e sotme një pjesë të raportit të OSBE-së, dhe thotë se shitja-blerja e votës në zgjedhjet e vitit 2017, u denoncuar nga dy partitë që sot janë në opozitë, ndërsa Partia Socialiste heshti. Postimi i plotë i Vasilit: LSI dhe

Populli kundër popullit, Paulin Sterkaj do luftë civile: Kemi edhe ne të tanët mbrapa!
  • 2019-02-26

Populli kundër popullit, Paulin Sterkaj do luftë civile: Kemi edhe ne të tanët mbrapa!

Pas mbylljes së seancës plenare, deputetët e mazhorancës kanë dalë nga hyrjet e pasme të Kuvendit. Të ndodhur para gazetarëve, disa prej deputetëve nuk kanë preferuar të flasin, duke iu shmangur pyetjeve të tyre. Ndërsa, deputet Paulin Sterkaj, i cili ra pre e sulmeve të protestuesve