Rezultate te kerkimit per termin: +Petriti

Meta: total 589 / total_found 589 / time 0.000 / keyword[0] petriti / docs[0] 589 / hits[0] 1193 /
Ekspozita në Berlin, Rama: Sdo plakem keq, jo si ata që
  • 2019-01-28

Ekspozita në Berlin, Rama: Sdo plakem keq, jo si ata që

Kryeministri Edi Rama hapi të premten në Berlin, një ekspozitë personale në galerinë Carlier/Gebauer, ku ndryshe nga herët e tjera që kishte ekspozuar piktura, këtë herë i ofroi publikut skulpturat e tij në projektin e quajtur Work. Ekspozita e Ramës do të qëndrojë e hapur për rret

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Avokati u merr 20 mijë euro për gjyqtarët dhe prokurorët dhe arratiset
  • 2018-12-04

Avokati u merr 20 mijë euro për gjyqtarët dhe prokurorët dhe arratiset

Fiks Fare denoncoi veprimet e avokatit Albert Golemi, i cili i ka marrë një qytetari 20 mijë euro, me qëllim lirimin e një të arrestuari nga burgu. Këto para i mori për gjyqtarët dhe prokurorët. Pasi nuk ia arriti qëllimit, pra lirimin nga burgu të të pandehurit, qytetari e denoncoi pë

Pas hekurave në burgun e Peqinit festohet Viti i Ri
  • 2018-01-01

Pas hekurave në burgun e Peqinit festohet Viti i Ri

Nën tingujt e muzikës labe të dënuarit në burgun e Peqinit kaluan festën e vitit të ri, por ashtu sic do ditë tjetër të shënuar ose jo, si mundësia e vetme e argëtimit këtu. Laerti, Irfani, Aleksi, Petriti, Selmani e Jonuzi, janë të gjithë nga Vlora e Tepelena, të dënuar për vepr

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër
  • 2017-10-02

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër

Nga Jovan Jano Jovan Jano Historia e shtetit modern shqiptar fillon me Pavarësinë Kombëtare, shkëputjen e Shqipërisë nga Perandoria Osmane më 28 Nëntor të vitit 1912. Në qeverinë e parë të kryesuar nga Ismail Qemali, institucionet më të rëndësishme ishin ato financiare, që kishte n

BOOM: Punonjësi i merr me dhunë 400 m tokë qytetarit në Berat
  • 2017-07-06

BOOM: Punonjësi i merr me dhunë 400 m tokë qytetarit në Berat

Emisioni BOOM trajtoi mbrëmjen e sotme një tjetër konflikt pronësie. Petraq Melëngu, banor i fshatit Bilsh të Beratit denoncoi zaptimin e 400 metrave tokë nga inxhinieri i bashkisë Berat Artur Çepani. Melëngu është pronar i 4 mijë metrave tokë truall në këtë fshat, të cilat i ka me

PD në kaos, deputetët dhe Kryesia kërkojnë dorëheqjen e Bashës
  • 2017-06-27

PD në kaos, deputetët dhe Kryesia kërkojnë dorëheqjen e Bashës

Një grup anëtarësh të Partisë Demokratike, përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar dorëheqjen e Lulzim Bashës, nga posti i kreut të PD-së. Sipas 19 anëtarëve demokratë, pas humbjes zhgënjyese në zgjedhje Basha duhet të mbajë përgjegjësi dhe të largohet, që drejtim