Rezultate te kerkimit per termin: +Petro +Nini

Meta: total 830 / total_found 830 / time 0.000 / keyword[0] petro / docs[0] 5258 / hits[0] 7829 / keyword[1] nini / docs[1] 1152 / hits[1] 1816 /
No Pic available
  • 2017-06-25

I riu voton për herë të parë dhe feston ditëlindjen në qendrën e votimit

Zgjedhjet parlamentare kanë sjellë mjaft surpriza. Klajdi Vrapi i cili mbushi 18 vite pikërisht në këtë ditë, përvec emocioneve që sjell votimi për herë të parë pati dhe një surprizë prej familjarëve dhe miqve të tij. Menjëherë pas votimit në qendrën 1827 të vendosur në shkoll

Mësimi me dy turne, Veliaj: Gati ndërtimi i 20 shkollave
  • 2017-06-17

Mësimi me dy turne, Veliaj: Gati ndërtimi i 20 shkollave

Kryebashkiaku Erion Veliaj garantoi sot se Bashkia e Tiranës është gati që të nisë nga puna për projektin e ndërtimit të 20 shkollave të reja në kryeqytet. Gjatë takimit në një kafe me të rinjtë e njësinë nr. 9, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama dhe kandidatët social

No Pic available
  • 2017-05-31

Rreth 40 zona në Tiranë do të kenë ndërprerje energjie

Gjatë orëve të natës së sotme do të ketë mungesë të energjisë elektrike në një sërë zonash në Tiranë. Kompania OSHE bën me dije se do të stakohet energjia në disa fidera 20 Kv të stacionit Qendër, për shkak të një procesi kontrolli të detyruar për mirëmbajtjen e rrjetit. P

Fiks Fare: Mësuesja pa arsim përkatës, të diplomuarit i hiqen orët
  • 2017-05-08

Fiks Fare: Mësuesja pa arsim përkatës, të diplomuarit i hiqen orët

Fiks Fare ka denoncuar sonte skandalin e radhës në arsim, ku një mësuesi të diplomuar për frëngjisht i heqin orët e gjuhës së huaj dhe e caktojnë për të dhënë histori, ndërsa një mësuese që nuk di gjuhën frënge jep mësim në një shkollë tjetër brenda juridiksionit të së n

No Pic available
  • 2017-05-04

Finalja e Tirana Art Fest, ja gjimnazet që shkëlqyen

Pas një rrugëtimi të gjatë, i cili ka kaluar nëpër të gjitha gjimnazet e Tiranës, u zhvillua dje në mbrëmje edicioni i dytë i Tirana Arta Fest. E kthyer tashmë në një traditë për promovimin e talenteve të reja në fusha të ndryshme të artit dhe kulturës në gjimnazet e kryeqyteti

No Pic available
  • 2017-05-04

 Tirana Art Fest, të rinjtë fitues në këngë, kërcim, aktrim dhe kostumografi

Pas një rrugëtimi të gjatë, i cili ka kaluar nëpër të gjitha gjimnazet e Tiranës, u zhvillua dje në mbrëmje edicioni i dytë i Tirana Arta Fest. E kthyer tashmë në një traditë për promovimin e talenteve të reja në fusha të ndryshme të artit dhe kulturës në gjimnazet e kryeqytet

No Pic available
  • 2017-04-27

Më 3 maj ndarja e çmimeve të Tirana Art Fest, ja gjimnazet finaliste

Pas një udhëtimi të bukur prej 4 muajsh, Tirana Art Fest ka mbërritrur në destinacionin e saj final. Më 3 maj ora 19:00 do të organizohet finalja ndërmjet gjimnazeve të  Tiranës (publike dhe jopublike), ku do të ndahen edhe çmimet sipas çdo kategorive. Po ti, për cilën shkollë b