Rezultate te kerkimit per termin: +Petrovac

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.209Z

Petrovac-Besa, sot miqësore në Ulqin

Besa do të zhvillojë sot një ndeshje miqësore me Petrovac, skuadër e kategorisë së parë të Malit të Zi. Takimi do të luhet në Ulqin. Sulmuesi krotat 26-vjecari gjigant Tomislav Stanic është përfundimisht jashtë pistës së trajnerit Sulejman Starova, ndërkohë që nota pozitive ka m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.259Z

Mposhtet skuadra tuzjane

Futbollistët e Deciqit, skuadrës së vetme shqiptare në kategorinë e parë të futbollit malazez janë mposhtur nga Zeta në ndeshjen e mbetur të javës së gjashtë. Skuadra nga Tuzi është mposhtur në shtëpi me rezultatin e thellë 4:0. Kjo është humbje e tretë për skuadrën tuzjane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.401Z

Deçiqi barazon në shtëpi

Skuadra shqiptare e Tuzit, "Deciq" nuk ka arritur ende që të shënojë fitoren e parë para shikuesve të saj. Në ndeshjen e javës së dhjetë të kampionatit malazez të futbollit skuadra nga qyteti i vogël shqiptar në jug të Podgoricës nuk ka shkuar më larg se barazimi 2:2 përballë skua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.071Z

Vdes Mersad Berber

Piktori dhe grafisti akademik dhe artisti i njohur, Mersad Berber, ka vdekur befasisht të dielën mbrëma në Zagreb. Berber u lind në vitin 1940, në Bosanki Petrovac. Diplomoi pikturën në vitin 1963, në Akademinë e Arteve figurative në Lubjanë, në klasën e profesorit Maksim Sedej. Nga vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.817Z

Arrestime ne Presheve per trafik droge

PRESHEVE-Policia serbe arrestoi dy shqiptare nga Presheva dhe dy serbe nga Vranja per trafikimin e lendeve narkotike. Gjate aksionit te policise serbe jane arrestuar Besim J 25 nga Presheva Ramush T 28 nga fshati Norce Sasha S 36 nga fshati Bresnice komuna e Vranjes dhe Miodrag M 55 nga fshati Kamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.101Z

 Zeljko Mrvaljevic firmos me VllazninëZeljko Mrvaljevic do të jetë futbollisi i tretë që do të veshë bluzën e Vllaznisë, pas Igor Radusinoviç dhe Nikola Vukçeviç

Mbrojtësi malazias Zeljko Mrvaljevic (28 vjeç) është blerja e dytë sezonale e Vllaznisë, pas kosovarit Fitim Kasapi. Mrvaljevic vjen nga FC Petrovac, fituese e Kupës së Malit të zi dhe vendi i gjashtë në sezonin e kaluar në kampionatin malazez. Zeljko Mrvaljevic do të jetë futbolli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.996Z

Krim makabër në Mal të Zi: Mësuesja vritet me thikë në oborr të shkollës nga ish-bashkëshorti

Në oborrin e shkollës fillore “Bata Buliq” në Petrovac të Malit të Zi ka ndodhur një krim i rëndë. Një person me thikë kuzhine e ka goditur për vdekje ish-gruan e tij, që punonte si mësuese në këtë shkoll&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama