Rezultate te kerkimit per termin: +Pezs

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] pezs / docs[0] 10 / hits[0] 18 /
A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës
  • 2017-08-03

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës

Prof. Xhelal Gjeçovi Në këto vite të mendimit të lirë, është shkruar e diskutuar shumë për Mukjen  dhe nuk është bërë keq, pasi përmes tyre janë ballafaquar e sqaruar mjaft probleme të diskutueshme të kësaj  ngjarje. Por, përqendrimi i vëmendjes tek Mukja duket se nuk ka qenë

No Pic available
  • 2011-04-17

1 dite si kryeminister

Shitja e 2 vajzave te vogla nga i ati per te kenaqur epshet e disa pedofileve rurale me ka rreqethur. Nga te gjitha krimet dhuna e aq me teper seksuale ndaj femijeve me duket me cnjerezori. Sepse femijet nuk i kane bere keq askujt. Nuk zoterojne prona e nuk kane toka per te shitur. Nuk votojne e as

No Pic available
  • 2010-07-12

Pasuri dhe pushkë për PS-në

Procesi i deklarimit t pasurive pr vitin 2010 dokumentoi prfundimisht pranin e nj grupi jo t vogl milionersh n gjirin e grupit parlamentar t Partis Socialiste, t dal nga zgjedhjet e prgjithshme t 28 qershorit 2009 n Shqipri. Por “de facto”, n kt grup, mund t jen edhe m shum se 30 deput

No Pic available
  • 2010-06-20

Trafiku dhe ndotja, këshilltarët e PD-së, akuza Ramës

Kshilltart demokrat n Bashkin e Tirans akuzuan dje kryebashkiakun Edi Rama pr trafikun e rnduar dhe ndotjen e ajrit, sipas t cilve, kryeqyteti shqiptar sht m i ndoturi n Evrop. Sipas tyre, pushteti vendor duhet t marr masa pr zgjidhjen e ktij problemi. Zvendsministri i Mjedisit,

No Pic available
  • 2010-06-07

PD: Do të mbahet premtimi për muzeun në Pezë

Shtpia muze e Konferencs s Pezs do t funksionoj si e till. Kshtu premton deputeti i Partis Demokratike, Luan Skuqi. “Jam sot para jush pr t prcjell shqetsimin e banorve t Pezs pr znien e shtpis-muze t Konferencs s Pezs dhe pr t denoncuar qndrimin e deputetit Dash Peza ndaj

No Pic available
  • 2010-06-02

Pezë, shtëpia muze kalon nga Bashkia të Monumentet e Kulturës

Muzeu i Konferencs s Pezs, i shpallur monument kulture do t'i kaloj pr administim Ministris s Kulturs. Ky sht vendimi i Kshillit t Ministrave q mban datn 12 maj 2010, lidhur me kt objekt, sipas s cils shtpin e familjes Peza e merr n dorzim Instituti i Monumenteve. Deputeti i PS-s,Dashamir Peza prete

No Pic available
  • 2010-05-03

PD: Djegia e flamurit të NATO-s, akt i turpshëm

Partia Demokratike ka reaguar pas skandalit t ndodhur gjat dits s dyt t protests s opozits, ku sht djegur flamuri i NATO-s. “Dje n protestn e Edvin Kristaq Rams, Ilir Xhelil Gjonit, Ilir Hamit Beqes, Enkelejda Hamdi Shamkut, Gramoz Rucit dhe pinjollve t tjer t bllokut, mili