Rezultate te kerkimit per termin: +Pezullim

Meta: total 1000 / total_found 2875 / time 0.001 / keyword[0] pezullim / docs[0] 2875 / hits[0] 3991 /
Ofendoi gjyqtarin, Diego Costa pezullohet 8 ndeshje
  • 2019-04-11

Ofendoi gjyqtarin, Diego Costa pezullohet 8 ndeshje

Kartoni i kuq që mori në ndeshjen ndaj Barcelonës i ka kushtuar rëndë sulmuesit të Atletico Madridit, Diego Costa, i cili e ka mbyllur para kohe sezonin ne La Liga. 30-vjeçari u pezullua 8 ndeshje për sjelljen e tij të pahijshme ndaj gjyqtarit në momentin që u ndëshkua me karton të kuq

Incidenti me Bordonë, Balotelli rrezikon të humbë sezonin
  • 2019-04-09

Incidenti me Bordonë, Balotelli rrezikon të humbë sezonin

Që kur u transferua në janar te Marseille, Mario Balotelli dha sinjale për rikthimin për të disatën herë në nivele të larta, pasi në 10 ndeshje arriti të shënojë 7 gola dhe ishte shumë pranë rikthimit në kombëtaren italiane. Megjithatë një incident në ndeshjen e javës së kaluar

Dhuna në ndeshjen me Laçin, FSHF-ja burgos Tiranën
  • 2019-04-01

Dhuna në ndeshjen me Laçin, FSHF-ja burgos Tiranën

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në futbollin shqiptar. Në vendimin e publikuar pak minuta më parë, skuadra që është prekur më shumë është Tirana. Bardheblut

Mali i Zi mund të luajë pa tifozë ndaj Kosovës, ja arsyeja!
  • 2019-03-26

Mali i Zi mund të luajë pa tifozë ndaj Kosovës, ja arsyeja!

Mali i zi pësoi një humbje të thellë 1-5 mbrëmjen e djeshme në eliminatoret e Euro 2020-ës, përballë Anglisë, por pasojat do të vijojë ti vuajë edhe në vijim. Kjo pasi përveç humbjes, do të përballet me një hetim të organeve kompetente të UEFA-s, në lidhje me sjelljet raciste,

Fajdexhinjtë/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër (FOTO)
  • 2019-03-14

Fajdexhinjtë/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër (FOTO)

Të tjera detaje janë publikuar nga Policia e Shkodrës për operacionin MARANAJ, ku u angazhuan 160 efektivë policie dhe u përdorën 30 automjete për të bërë të mundur ndalimin e 11 personave, të përfshirë në një skemë fajdesh. Policia bën me dije se gjithçka erdhi pas një hetimi 

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati
  • 2019-03-06

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati

Pas dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi, Komisioni Disiplinor ka përjashtuar Kamzën nga çdo aktivitet futbollistik për sezonin 2018-2019. Vendimet e Komisionit të Disiplinës së FSHF 1. KF Tirana, për sjellje të gabuar të spektatorëve, bazuar në Nenit 66 të KDS, dënohet me zhvillimin e 1 (

Mansuri, futbollisti turk me brisk rroje në fushë! (Video)
  • 2019-03-05

Mansuri, futbollisti turk me brisk rroje në fushë! (Video)

Komisioni i Disiplinës në Turqi e ka përjashtuar për një ndeshje lojtarin Mansur Calar, i cili në ndeshjen Amedsor-Sakaryaspor, në kategorinë e tretë, doli në fushë me një brisk rroje dhe iu shkaktoi prerje katër lojtarëve kundërshtarë. Gjithsesi prokuroria e Turqisë ka hapur një h