Rezultate te kerkimit per termin: +Pezullimi

Meta: total 1000 / total_found 2942 / time 0.001 / keyword[0] pezullimi / docs[0] 2942 / hits[0] 3449 /
No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh

Shpërthen Michel Platini: Më dënuan të mallkuarit e FIFA-s!
  • 2019-03-20

Shpërthen Michel Platini: Më dënuan të mallkuarit e FIFA-s!

Rishfaqet Michel Platini. Në një intervistë për Corriere della Sera, ish-presidenti i UEFA-s akuzoi FIFA-n për dënimin e tij, si dhe komentoi edhe përdorimin e teknologjisë VAR. Skualifikimi nuk më dëmton, nuk e pranoj. Nuk e ndiej veten të skualifikuar. Zvicra më nxori të pafajshëm, d

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta
  • 2019-03-19

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta

Kombëtarja është momenti i krenarisë për çdo futbollist. E kush më mirë se një ish-kapiten, një ish-portier dhe një ish-legjendë që e ka veshur prej dekadash ngjyrën kuqezi mund ta dijë këtë. Kristian Panuçi ka mbajtur një standard të lartë, edhe kur është bërë fjalë për n

Fajdexhinjtë/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër (FOTO)
  • 2019-03-14

Fajdexhinjtë/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër (FOTO)

Të tjera detaje janë publikuar nga Policia e Shkodrës për operacionin MARANAJ, ku u angazhuan 160 efektivë policie dhe u përdorën 30 automjete për të bërë të mundur ndalimin e 11 personave, të përfshirë në një skemë fajdesh. Policia bën me dije se gjithçka erdhi pas një hetimi 

Paradoksi me dy shoqet e Shqiponjave, Blerta e pezulluar dhe Ina heroinë (FOTO)
  • 2019-03-12

Paradoksi me dy shoqet e Shqiponjave, Blerta e pezulluar dhe Ina heroinë (FOTO)

Blerta Dervishi dhe Ina Nuka Paraditen e sotme të gjitha mediat kishin për kryefjalën lajmin, se Blerta Dervishi, efektivja e repartit Shqiponja që ditën e djeshme u pa të protestonte bashkë me dy djemtë e saj përballë shkollës Petro Nini në mbrojtje të banesës, ishte pezulluar nga det

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!
  • 2019-02-26

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!

Derbi i kryeqytetit do të ketë të pranishme të dyja tifozeritë. Komisioni i Disiplinës ka dënuar me dy ndeshje pa tifozë Partizanin për mospërmbushjen e përgjegjësive në ndeshjen ndaj Flamurtarit. Gjithsesi bëhet fjalë për dy takime të cilat Partizani do ti luajë si skuadër pritë

FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja!
  • 2019-02-22

FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja!

Furtunë mbi Chelsea-n nga FIFA. Qeveria botërore e futbollit ka vendosur të pezullojë merkaton e bluve të Londrës në dy sesionet e ardhshme, pra në verë dhe në janarin e 2020-ës. Ky vendim është marrë nga FIFA me pretendimin se është shkelur neni 19 që ka të bëjë me transferimin