Rezultate te kerkimit per termin: +Pezullimi

Meta: total 1000 / total_found 2838 / time 0.001 / keyword[0] pezullimi / docs[0] 2838 / hits[0] 3328 /
Pezullohet drejtori i ALUIZNI-t Shkoder, mori pjesë në fushatë
  • 2017-06-23

Pezullohet drejtori i ALUIZNI-t Shkoder, mori pjesë në fushatë

Drejtori i Drejtorisë së ALUIZNI-t Shkodër, socialisti Tonin Marku pezullohet përkohësisht nga detyra pasi ka marrë pjesë në fushatë  zgjedhore gjatë orarit të punës. Pezullimi i përkohshëm është firmosur nga drejtori i ri i ALUIZNI-t në bazë të marrëveshjes së 18 Majit, Ra

No Pic available
  • 2017-06-23

Mori pjesë në takimin elektoral të PS, pezullohet polici në Shkodër

Pjesmarrja në aktivitetin elektoral të PS-së i ka kushtuar detyrën një efektivi të policisë në Shkodër. Në njoftimin për mediat, policia bën me dije se sot u bë pezullimi nga detyra dhe ka filluar hetimi disiplinor për shkelje të rëndë bazuar në nenin 205 pika 13 e  Rregullore

No Pic available
  • 2017-06-23

Ministria e Arsimit: Pezullimet e zyrtarëve janë në fuqi

Ministria e Arsimit dhe Sportit reagoi në lidhje me disa njoftime të shpërndara në media për rrëzimin e vendimeve të saj. MAS sqaron “se të gjithë ish-punonjësit të cilët për shkak të mospërmbushjes së detyrave të tyre funksionale që kanë sjellë pasoja shumë të rënd

No Pic available
  • 2017-06-22

Pezullohen dy drejtorë spitalesh, ai i Librazhdit dhe i Tepelenës

Dy drejtorë spitalesh janë pezulluar nga detyra me urdhër të ministrit të Shëndetësisë për përfshirje në fushatë elektorale. Në njoftimin për shtyp thuhet se pezullimi i tyre është bërë në zbatim të VKM-së, nr. 473, datë 01.06.2017, pika 4, për mospërfshirjen e administratës

No Pic available
  • 2017-06-19

Karabina pezullon drejtoren e TIK pranë Ministrisë së Arsimit

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka urdhëruar pezullimin e menjëherë të drejtoreshës së Teknologjisë, Informacionit dhe komunikimit në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit. Sipas një njoftimi të Ministrisë, Ornela Koleka, drejtuese e këtij dikasteri pezullohet për shkak të

No Pic available
  • 2017-06-15

Vettingu mban pezull Velierën, Bashkia vijon punimet me shpejtësi

Projekti 6 milionë dollarë i Velierës në Durrës po shkon drejt përfundimit, edhe pse shoqëria civile ka ngritur proçes gjyqësor kundër vazhdimit të punimeve për shkak të rrënojave arkeologjike të dala gjatë gërmimeve. Avokatja e shoqërisë civile, Mirela Jorgo, thotë se Bashkia po

Pezullohet nga detyra sekretari i përgjithshëm i MAS, Plarent Ndreca
  • 2017-06-13

Pezullohet nga detyra sekretari i përgjithshëm i MAS, Plarent Ndreca

Pezullohet nga detyra sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, Plarent Ndreca. Pezullimi është firmosur nga ministrja teknike, Mirela Karabina, e cila deri në emërimin e zëvendësit të tij do të ushtrojë edhe kompetencat e Ndrecës. Për Ndrecën është regjistruar