Rezultate te kerkimit per termin: +Phenianin

Meta: total 88 / total_found 88 / time 0.000 / keyword[0] phenianin / docs[0] 88 / hits[0] 91 /
No Pic available
  • 2017-05-15

Putin: Të ndalet frikësimi i Koresë së Veriut!

Presidenti rus Vladimir Putin u ka thënë krerëve të botës të ndalojnë frikësimin e Koresë së Veriut pas testit të fundit të raketave. Putin tha se përpjekjet për të detyruar regjimin e Kim Jong-un ishin ‘të papranueshme’, edhe pse ai pranon se prova e raketave ishte po aq

No Pic available
  • 2017-05-10

Liberali Moon Jae-in betohet si Presidenti i ri i Koresë së Jugut

Presidenti i ri i zgjedhur i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, është betuar pas një fitore vendimtare. Ai tha se do të ishte i gatshëm të vizitonte Phenianin “në rrethanat e duhura”. Avokati 64-vjeçar i të drejtave të njeriut, i njohur për pikëpamjet e tij liberale, dëshiron t

No Pic available
  • 2017-05-08

Alarmi i ekspertëve për një goditje elektromagnetike të Koresë së Veriut mbi SHBA

Koreja e Veriut mund të përgatisë një goditje elektromagnetike në SHBA me anë të dy satelitëve të saj që tashmë rrotullohet mbi Amerikë, paralajmërojnë ekspertët. Ka frikë që Phenianin po krijon fshehurazi aftësinë për të shpërthyer një armë bërthamore në lartësitë e hap

Koreja e Veriut: CIA dhe Seuli kanë tentuar të vrasin Kim Jong-un
  • 2017-05-05

Koreja e Veriut: CIA dhe Seuli kanë tentuar të vrasin Kim Jong-un

CIA dhe shërbimet e inteligjencës koreano-jugore kanë tentuar të vrasin liderin koreano-verior, Kim Jong-un, me një substancë biokimike. Denoncimi vjen nga qeveria e Phenianit, sipas asaj që ka raportuar agjencia e shtypit shtetëror koreano-vriore, KCNA. Regjimi mes të tjerash ka kërcënua

No Pic available
  • 2017-05-04

Koreja e Veriut paralajmëron edhe Kinën për pasoja të rënda

Koreja e Veriut ka paralajmëruar edhe Kinën për pasoja të rënda në qoftë se ajo bllokon marrëdhëniet midis dy vendeve. Kina është aleati kryesor i Koresë së Veriut, njëkohësisht një nga fuqitë e mëdha të botës. Pavarësisht retorikës së vendit komunist, Pekini zyrtar ka deklaru

No Pic available
  • 2017-04-30

Koreja e Veriut: Nëndetësja amerikane do të mbetet një fantazmë nënujore

Koreja e Veriut ka premtuar se do të fundosë një nëndetëse amerikane-e cila është vendosur aktualisht në ujërat e Koresë së Jugut-nëse SHBA-të ndërmarrin veprime provokative. Reagimi vjen ndërkohë që Presidenti Donald Trump tha se nuk ishte i lumtur nëse Pheniani do të kryente nj

Nëndetësja bërthamore amerikane mbërrin në Korenë e Jugut
  • 2017-04-25

Nëndetësja bërthamore amerikane mbërrin në Korenë e Jugut

Nëndetësja bërthamore amerikane USS Mixhigan, ka mbërritur në portin e Busan të Koresë së Jugut, konfirmuan burimet ushtarake amerikane. Nëndetësja do të bashkohet me grupin e anijeve aeroplanmbajtëse për ushtrime në Detin e Japonisë. USS Michigan është e mbushur me raketa. Ajo u ve