Rezultate te kerkimit per termin: +Phenjani

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.022Z

Koreja e Veriut kërcënon sërish Jugun

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të sulmojë Korenë e Jugut, pasi kjo e fundit ka nisur stërvitjet për të shënuar trevjetorin e bombardimeve të ishullit Jonpjong nga Veriu. Katër persona kanë humbur jetën në këtë sulm, të cilin Phenjani e ka kryer në përgjigje të stërvitjeve us

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.966Z

Lavrov: SHBA nuk do ta sulmojë Korenë e Veriut

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të sulmojnë Korenë e Veriut, sepse e dinë se Phenjani posedon armë bërthamore. Amerikanët nuk do të kryejnë sulme mbi Korenë e Veriut, sepse jo që dyshojnë, por e dinë sigurt se ajo ka bomba bërthamore, tha Lavro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.978Z

Pavarësisht kritikave, Koreja veriore teston raketën

Koreja e Veriut ka informuar Japoninë fqinje për trajektoren e raketës që planifikon të testojë gjatë këtij muaji. Phenjani ka thënë se do të testojë raketë me rreze të gjatë veprimi ndërmjet 10 dhe 22 dhjetorit. Shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.175Z

Koreja Veriore kushtëzon bisedimet për paqe

Koreja e Veriut ka thënë se do t’iu kthehej bisedimeve për uljen e tensioneve vetëm nëse Kombet e Bashkuara pajtohen që të heqin sanksionet kundër saj dhe Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Jugut të ndërprenë stërvitjet ushtarake. Kush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.835Z

Japoni-Kore Veriore, bisedimet e para pas 4 vjetësh

Zyrtarët qeveritarë nga Japonia dhe Koreja e Veriut janë takuar për bisedimet e para direkte në katër vjet. Bisedimet në Pekin janë fokusuar në kthimin e mbetjeve mortore të shtetasve japonezë, që kanë vdekur në veri të Gadi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.497Z

Koreja e Veriut e tepron, e quan Mike Pence budalla!

Një zyrtare e lartë e Koresë së Veriut e quajti nënpresidentin e Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, budalla dhe paralajmëroi për përplasje të mundshme bërthamore nëse diplomacia dështon. Choe Son-hui tha se Phenjani nuk do ta lusë SHBA-në për dialog e as nuk do të përpiqet ta bind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.120Z

Phenjani do e lëshoj raketën pavarësht kundërshtimeve

Koreja e Veriut ka thënë se do të vazhdojë me planet e saj për lëshimin e satelitit në hapësirë. Mediat citojnë zyrtarët të kenë thënë se forcat armiqësore “gabojnë rëndë” nëse mendojn&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama